ultima pastila

17-07-2012
mariana90
Nu este medic/terapeut
mariana90
ultima pastila yasmine trebuia sa o iau duminica la 20:00 dar am uitat si am luat-o abia luni pe la 15:30 - 16:00. am inceput sa am scurgeri putine de sange de luni dupa amiaza si astazi este marti, ciclul ar trebui sa imi vina pe la o joie. Sunt ok scurgerile acestea? ar trebui sa ma ingrijorez? cand pot sa incep alt blister de pastile? Am uitat sa mentionez ca duminica seara am intretinut relatii sexuale cu prietenul si a ejaculat in mine, este vreun risc sa raman insarcinata?
10 comentarii
0
18-07-2012, ora 19:32
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
da exista risc sa fii insarcinata deoarece ai intarziat cu pastila mai mult de 12 ore. sunt cazuri d efete care au ramas ca au uitat oo singura pastiluta. mergi si fa un test de sarcina.
0
19-07-2012, ora 08:30
mariana90
Nu este medic/terapeut
mariana90
daca nu sunt, cand as putea sa incep alt blister? ms de raspuns
0
19-07-2012, ora 09:26
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
in ziua in care trebuia sa incepi. dupa 7 zile de pauza
0
19-07-2012, ora 09:51
mariana90
Nu este medic/terapeut
mariana90
sigur? chiar daca am luat ultima pastila abia luni, trebuia sa o iau duminica seara. ms mult de rsp
0
19-07-2012, ora 09:58
mariana90
Nu este medic/terapeut
mariana90
am citit ca ai avut si tu niste scurgeri de sange inainte de menstruatie. le am si eu, probabil pentru ca am luat ultima pastila a doua zi. ti-a mai venit ciclul pana la urma, dupa cate zile? si eu am fost foarte stresata luna asta, s-ar putea sa imi afecteze menstruatia si sa imi intarzie. te rog ast rasp. ms
0
19-07-2012, ora 13:45
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
eu nu am uitat pastila ca tine, eu am avut o dereglare deoarece am intrerupt anti bebe 2 luni deoarece nu eram in tara si prietenul meu nu era cu mn si nu avea rost. da m-a venit, insa eu cand am avut problema aceea nu mai avusesem contact sexual de 3 luni. eram doar ingrijorata caci am luat 5 ani ac si acum facusem o pauza. le am reluat din nou si totul e ok. deci, in luna cu probleme eu nu am avut contact sexual mi era frik ca sunt efecte ale intreruperii ac urilor. te pooop. pt nelamuriri scrie mi
0
19-07-2012, ora 13:47
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
ia pastila luni si abia dupa 7 zile de pastilute din blister poti ave aconatct sexual fara prezervativ.
0
19-07-2012, ora 14:40
mariana90
Nu este medic/terapeut
mariana90
aha ms. am avut scurgeri zilele astea dar cate putin, azi a inceput sa am mai mult dar nu cine stie ce, nici nu stiu daca e menstruatie sau aceleasi scurgeri...sa vad si maine cum va fi, deobicei primele 2 zile de menstruatie era putin si a 3 zi curgea mult, dar acum nu stiu ce sa cred. ufff de altadata o sa fiu mai atenta, acum simt pe pielea mea consecintele, sper sa nu fie mai mari:(( ms muuult, sanatate iti doresc, o zi buna
0
19-07-2012, ora 18:09
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
poate ai noroc si nu esti insa fa si un test ca sa te asiguri. data viitoare ai mai multa grija.te poop
0
19-07-2012, ora 18:20
mariana90
Nu este medic/terapeut
mariana90
ms, si eu te poop
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •