ulcior care nu trece

29-10-2009
2na2009
Nu este medic/terapeut
2na2009
buna ziua! am de 3 saptamani un ulcior la ochi chiar in zona canalului lacrimar, am urmat un tratament 14 zile cu betabioptal si floxal unguent, apoi medicul mi-a recomandat colir cu vitamine. Nu ar fi trebuit sa continui un tratament cu alt antibiotic tinand cont de faptul ca nu a cedat la primul? ce trebuie sa fac - mai ales ca dimineata m-am trzit cu ochiul lipit in acea zona
2 comentarii
0
30-10-2009, ora 15:28
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca nu a trecut inca incearca un remediu homeopat. Vindeca 80% din urcioare. Cumpara remediul homeopat Staphisagria CH12 de la o farmacie homeopata ( am pus o lista aici), suge sub limba zilnic cate o granula in prima saptamana, dupa care reduci la o granula la 2 zile pana la vindecare (2-3 spatamani cel mult).
Iti poate vindeca si tendenta sa le faci pe viitor. Evitsa cafeaua si cola, iutelile, musetsul in acest timp.
Se ia la cel putin 30 min de mabcare sau bautura.
0
03-11-2009, ora 22:38
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Din punctul meu de vedere, este necesara cura chirurgicala; Sau daca nu functioneaza remediul homeoptic, eu nu spun ca nu puteti alege un tratament homeoptic( dumneavoastra trebuie sa alegeti tratamentul ), solutia este cura chirurgicala( vedeti ca nu sunt impotriva remediilor alternative, mr scarface???) ; intrucat exista secretie conjunctivala (ochiul lipit), este necesara continuarea, pentru inca 7 zile, a unui tratament cu antibiotic( de exemplu, Colbiocin colir, 1 picatura de 5 ori pe zi, iar seara, unguent Cilpox-1 aplicatie in sacul conjunctival inferior si la nivelul marginilor palpebrale, seara );numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.