tuse si mucisori

22-10-2011
rosu mihaela
Nu este medic/terapeut
rosu mihaela
Buna ziua, am un baietel de 5 ani 7 luni, de cand a inceput gradinita ii curge nasul si tuseste, nu face febra, il duc o saptamana si in urmatoarea saptamana ii curge nasul si tuseste, prima data tusea este seaca si apoi productiva, pana acum mi-a facut 3 episoade de mucisori cu tuse. Am fost de fiecare data la medic si mi-a prescris nurofen, aerius, stodal, ambroxol, colargol, nazomer, vibrocil, pastilute de paracetamol si vitamina C. Ce ma sfatuiti sa fac, nu mi se pare normal sa fie bine o saptaman si una nu, precizez ca ultima oara l-am tinut 2 saptamani acasa sa se refaca complet si de aseara a inceput sa ii curga nasul si sa tuseasca sec, ma gandesc sa nu aibe si altceva sa trebuiasca sa ii fac anumite analize, polipi nu are pentru ca a fost operat. multumesc si astept raspunsul dumneavoastra.
1 comentarii
0
31-08-2019, ora 21:11
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună seara! Face febră sau are doar această tuse productivă? Puteți să îi dați Koflet sirop în asociere cu Septilin comprimate sunt antitusive, mucolitice și au efecte benefice la nivelul tractului respirator. O seară liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.