tuse de 1 luna si 3 saptamani

07-11-2011
mihaelabv
Nu este medic/terapeut
mihaelabv
buna ziua, copilul meu de 3 ani si 8 luni, suspect de astm, luam singulair 9 luni pe an.. tuseste de 1 luna si 3 saptamani..i am facut aerosol cu ventolin si fixotide 2 saptamani..am fost la sp urgente cu el si ia facut 1 injectie cu medrol, si sa i dau cate jum de pastiluta de medrol timp de 3 zile..nici un efect, la indemnul dct de familie i am facut 1 sapt de aerosol cu prospan picaturi..nici un efect, 1 sapt i am dat ospexim si humex...nici un efect, , , , , , , acum 2 sapt i am dat zinat si erdomed pt ca facuse puroi in gat, , , se trezea noaptea la 1 ora sau 2 de cand adormea si avea o criza de tuse de 30 min in care vomita, , , , , , am fost la orl si mi au zis sa i scot polipii, , , , , , , nu a mai varsat de 1 sapt dar in schimb tusea sa schimbat, de la tuse uscata sa facut productiva, , , , , , , din cauza ca muculeti sunt verzui ii dau bioparox si pt tuse sirop de ridiche neagra la recomandarea medicului de familie care a zic ca am bagat prea multe chimicale in el, seara respira greu si tusea incepe de dimineata pana seara, foarte des tuseste, mai si stranuta cateodata, ieri imi zicea ca il doare in piept, , , , , , , , si noaptea tuseste dar mai rar, transpira in somn, , , , , , , , , , , , , , , , , , credeti ma ca nu mai stiu ce sa fac, , , , , , , , , , , , am incercat de toate, , , , , , , febra nu are, azi a mancat mai putin decat de obicei, , , , , , , , , ce sa mai fac?????????????????unde sa merg cu el?????
1 comentarii
0
20-10-2019, ora 20:28
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună seara! Mergeți la ORL pentru scoaterea polipilor, apoi se vor reduce și infecțiile de tract respirator. O seară liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.