tuse

03-03-2015
Subcinschi Adriana
Nu este medic/terapeut
Subcinschi Adriana
Buna ziua, se poate administra sirop prostan cu fluimucil la copil de 6 ani, tusea este seaca si câteodată productiv?
7 comentarii
0
03-03-2015, ora 20:27
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Si unul si calalalt sant produse administrate in tusea productiva.Niciodata nu se dau concomitent 2 medicamente cu aceeasi actiune.
0
03-03-2015, ora 20:34
Subcinschi Adriana
Nu este medic/terapeut
Subcinschi Adriana
Multumesc.Pe prospectul de la siropul prospan scrie sa merge pe ambele tuse, noi il luam de sambata, tusea era uscata.acum a inceput sa se transforme in productiva dar nu in totalitate..o sa continui cu prospanul sa vedem ce se va intampla.Nu mai scapam de tuse.:(
0
24-03-2015, ora 23:37
Subcinschi Adriana
Nu este medic/terapeut
Subcinschi Adriana
Buna seara...fetita mea de 6 ani..inca mai tuseste...sec...dar fiind noi raciti, a luat si ea, nas înfundat care se chinuie sa curga si daca curge..secretiile sunt groase si spre gălbui. O doare gatul i-am dat hexoral...dar tot acuza dureri. Câteodată si durei de urechi...am pus otocalm. Este cazul de antibiotic? Multumesc.
0
24-03-2015, ora 23:39
Subcinschi Adriana
Nu este medic/terapeut
Subcinschi Adriana
Mentionez ca a avut acum o luna pneumonie interstitiara virobacteriana.
0
24-03-2015, ora 23:46
Subcinschi Adriana
Nu este medic/terapeut
Subcinschi Adriana
Si rinita alergica...
0
25-03-2015, ora 16:26
Subcinschi Adriana
Nu este medic/terapeut
Subcinschi Adriana
Pentru imunitate ce recomandati...Septilin, lantigel b, baraka, bronhovaxon...sau alte recomandari...multumesc
0
11-04-2015, ora 20:08
Subcinschi Adriana
Nu este medic/terapeut
Subcinschi Adriana
Buna ziua,
Ce-mi recomandati pentru nas care curge cu secretii trasparente spre galbui...nu face temperatura doar o tuse seaca ramasa de la ultimle raceli :).
Are rinita alergica.dar de vreo 2 saptamani ii curge nasul.i-am pus tobradex...pentru ca era nasul infundat, , , , acum curge. Ce trebuie sa fac? Fetita are 6 ani jumatate. Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • După o răceală copilul încă tușeste - mai este contagios?
  • Cum calmați tusea la copii?
  •