tusa latratoare si secrectie multipla

04-02-2008
theditodj
Nu este medic/terapeut
theditodj
Am si eu o problema cam de un an de zile totul a inceput de la o raceala puternica dupa care am inceput sa tusesc sec doctori numindo tusa latratoare.Acum am scapat de tusa si am inceput sa scuip incontinuu ceea ce ma deranjeaza enorm si a inceput sa fie de necontrolat.Si cateodata dimineata cand ma scol scuip ca niste frimituri uscate de culoare galbuie iar spargandule au un miros urat.Va rog daq ma poate ajuta cineva ca peste tot unde am fost am facut numai tratament cu aerosol
3 comentarii
0
04-02-2008, ora 00:00
DANACA
Identitate neconfirmată
DANACA
pentru aceste simptome este necesar radiografie toracica.
0
04-02-2008, ora 00:00
theditodj
Nu este medic/terapeut
theditodj
am facuta radiografie dar nu se vede nimik ce ar putea favoriza aceste lucruri.Multumesc de Raspuns
0
11-02-2008, ora 00:00
it_romina
Nu este medic/terapeut
it_romina
la fel ca si tine am avut o raceala puternica la varsta de 14 ani.Mereu sant racita expectorez de culoare verde.ACUM CATEVA ZILE AM FACUT TRATAMENT CU ANTIBIOTICE DUPA DOUA ZILE NU MAI EXPECTORAM, INCERCAM PRIN TUSE PROVOCATA NIMIC TOTUL CURAT.DUPA O SAPTAMANA AM REVENIT LA TUSE SI EXPECTORATI SI MAI RAU E CA AM DURERI DIN CEAFA CARE COBORA IN PIEPT SPATE DE URLU DE DURERE.MENTIONEZ AM FACUT TRATAMENTE DUPA TRATAMENTE ANALIZE ECOGRAFI RADIOGRAFI TOTU BINE IN TIMPU TRATAMENTULUI.CRED CA NU O SA TREACA NICIODATA AM 28 DE ANI.O SA DAU IN DEPRESIE DIN CAUZA TUTUROR BOLILOR PRIN CARE TREC DE LA COLICA RENALA DIN MAI 2007 SI ACUM DUPA SARBATORI SCUIPAM SANGE SI AVEAM TUSE DOAR NOAPTEA CU EXPERTORARI ERA STOMACU, CU ACEST TRATAMENT A DISPARUT TUSEA SI EXPECTORAREA.ACUM DE 2 ZILE SUFAR DE DURERI IN TIMP CE RESPIR SAU TUSESC TOTU MA DOARE.DE NERVI NU MAI SPUN VAZAND CE RAU IMI MERGE AM AJUNS SA DEVIN O FINTA FOARTE REA, CHIAR DACA EU INCA SIMT SI STIU CA CEVA BUN INCA MAI EXISTA IN MINE. MA DUCE IN DEPRESIE TOTALA AM AJUNS SA CRED CA AM CEVA FACUT RAU DE CINEVA.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Rinoreea cronică - cum oprești secrețiile nazale?
  • Mucii galbeni: semnalează o infecție?
  • De ce îți curge nasul des (și nu ești răcit) - și sfaturi pentru mucoși
  • Îmi curge apă din nas
  • Dispersia particulelor de tuse în aer liber
  • Tipuri de tuse pentru care trebuie să te îngrijorezi
  • Câteva sfaturi pentru a calma tusea
  • Tratament tuse - medicamente, remedii, ceaiuri pentru tuse
  •