tumora intramedulara C6 C7

07-06-2009
mirksound@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
mirksound@yahoo.com
Buna ziua!
Mama mea a fost diagnosticata in urma cu o saptamana cu tumora intramedulara C6 C7.
Va rog mult daca este cineva care sufera de aceeasi boala si ne poate ajuta cu un sfat... inca nu am luat nici o decizie in acest sens, luam in considerare si interventia neurochirurgicala, desi am aflat ca riscurile sunt foarte mari, iar sansele de reusita destul de mici.
Va multumesc din suflet si astept raspunsurile dv.
4 comentarii
0
10-06-2009, ora 12:10
marylen
Nu este medic/terapeut
marylen
Buna ziua, nu ai scris in urma carei investigatii s-a pus acest diagnostic dar eu sunt operata la coloana, am avut tumora centromedulara C7-C8, recuperarea a fost grea, am ramas cu sechele neurologice dar este bine in comparatie cu evolutia bolii daca nu m-as fi operat.Trebuie sa consultati un neurochirurg, eu sunt din Constanta si m-am operat la sp.Bagdasar si am intalnit numai medici extraordinari.Sanatate multa.
0
11-06-2009, ora 11:10
mirksound@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
mirksound@yahoo.com
Diagnosticul a fost stabilit in urma investigatiei cu RMn, In interpretare scrie ca sunt mai multe formatiuni intre C7 si T4, dar nu stim ce natura au sau daca pot fi operate. Mama este programata tot la Bagdazar la dr. Exergian. Ramane de vazut ce va spune acesta.
Va multumesc mult pt ca mi-ati raspuns si ma bucur sa aud ca operatia dv a fost reusita. Multa sanatate si sa ne tineti pumnii si noua!
0
27-08-2009, ora 22:45
vlad iulia
Nu este medic/terapeut
vlad iulia
nepotica mea in varsta de 15 luni a fost diagnosticata cu tumora intramedulara astazi, in urma unui examen rmn . vrem sa aflam mai multe despre asta
0
07-11-2009, ora 17:06
mirksound@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
mirksound@yahoo.com
buna ziua! poate sa-mi spuna cineva care s-a operat de tumora intramedulara cum a decurs recuperarea dupa operatie sau daca ati ramas cu anumite sechele..?

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: