tumora cu metastaze la rinichi si ficat

18-07-2011
lumi1970
Nu este medic/terapeut
lumi1970
Va rog daca puteti sa ma ajutati cu un sfat pentru tratament naturist.
Soacra mea are 73 ani o persoana foarte activa la varsta ei si avea dureri foarte mari de picioare. A fost la medic acum o saptamana si a fost depistata cu tumora pulmonara cu metastaze la rinichi si ficat. Peste 3 zile va face biopsia.
Va rog frumos cine imi poate da un sfat cu tratament naturist pentru intarirea imunitatii si pentru durerea cumplita de picioare pe care o are. Face piafaen injectabil o data pe zi dar nu este mare scofala.
Multumesc.Sanatate va dorec.
5 comentarii
0
18-07-2011, ora 16:53
lumi1970
Nu este medic/terapeut
lumi1970
Am uitat sa spun ca aceasta tumora pulmonara este neoperabila.
0
18-07-2011, ora 18:23
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
din pacate nu exista decat produse care PRETIND ca "intaresc imunitatea", nu si medicamente care chiar fac asta. singura metoda reala de a ajuta imunitatea sunt, in caz de nevoie si la indicatia medicului, factorii de stimulare granulocitara. in rest toate pretinsele efecte miraculoase ale medicamentelor naturiste sunt nedemonstrate si, pana la proba contrarie, cai verzi pe pereti!
0
18-07-2011, ora 19:49
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
@Raul, ai informatii despre:o anemie se poate trata in timpul curei de citostatice, sau se poate lua ceva pentru intarirea imunitatii si cresterea apetitului??multunesc mult.
0
18-07-2011, ora 20:43
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
am informatii :D. anemia se trateaza in functie de cauza si mecanismul ei de producere. ca atare, in functie de caz si dupa cum considera medicul, ea poate fi tratata cu supliment de fier, vitamina B12, acid folic, transfuzii de sange, eritropoietina, dupa caz. anemia nu are legatura cu imunitatea, propriuzis. lipsa apetitului este frecvent intalnita fie in cancer fie insotind tratamentul citostatic. in al doilea caz nu reprezinta o problema majora, este temporara. altfel, foarte multe medicamente sau solutii care sa stimuleze apetitul nu prea exista, de multe ori omul trebuie sa manance doar dintr-un fel de "simt al raspunderii". in tari mai civilizate se foloseste cu succes marijuana medicinala, exact pentru pofta de mancare, si chiar cu succes, as putea sa adaug. nu si la noi, totusi, este ilegal. cine are totusi acces la asta, in acest caz, se poate considera norocos.
0
18-07-2011, ora 21:35
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
multumesc f. mult.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.