tumoare abdominala maligna

16-03-2007
carmela 20
Nu este medic/terapeut
carmela 20
Buna ziua, ma numesc Roxana si apelez la dv.cu ultimele sperante.de 12 ani mama are o tumoare abdominala care a crescut si pe picior apasandu-i o vena si astfel impiedicandu-i buna circulatie ce a determinat umflarea piciorului, a fost operata de 4 ori dar niciodata nu a fost curatata in totalitate, drept urmare tumoarea a recidivat, trebuie sa mentionez ca la cele 4 biopsii tumoarea a iesit benigna...din nefericire pana anul acesta cand s-a hotarat sa mai incerce odata, s-a operat la picior unde i-a fost extirpata o parte din tumoare(dar nu in totalitate) ce impiedica circulatia.si piciorul a inceput sa se desumfle, , dar la biopsie doctorii ne-au dat vestea de care ne temeam cel mai mult tumoarea a iesit maligna(dar nu in totalitate) este in momentul in care se transforma din benigna in maligna si incepe sa se prinda de organe.Doctorii ne-au anuntat ca este un tip de cancer asupra caruia nu au nici un efect citostaticele sau chimioterapia..asa incat nu ne-au mai dat sperante.Singura speranta spre ameliorare macar daca spre vindecare nu mai este posibil a ramas medicina naturista.Trebuie sa mentionez faptul ca mama este o fire foarte puternica si foarte ambitioasa, avand o putere fantastica si o vointa extraordinara, astfel incat ar putea urma orice tratament naturist de durata sau obositor.Va rog din tot sufletul daca exista cineva care a mai trecut prin asta, sau care stie un medic care ne-ar putea ajuta sa imi trimita un mail - Va multumesc anticipat!!!
4 comentarii
0
18-03-2007, ora 00:00
cory
Nu este medic/terapeut
cory
de apelat la dr. Bungetzianu, cel mai bun homeopat din tara, este in bucuresti
0
12-03-2009, ora 20:02
madalinapaun
Nu este medic/terapeut
madalinapaun
carmela si eu am un prieten care are o tumoare abdominala, te rog sa imi spui si mie unde a fost operata mama ta.pt k noi am fost la mai multe spitale si clinici, insa nimeni nu vrea sa il opereze...
0
08-04-2010, ora 18:28
diana_d10
Nu este medic/terapeut
diana_d10
Buna,
soacra mea are o tumoare abdominala, a fost internata si operata acum 4 ani la Sp.Floreasca, dupa care a recidivat, in mod miraculos nu se mai gaseste biopsia acelei tumori, asa ca nimeni nu stie daca este maligna sau beligna, anul acesta a mai fost operata, de fapt decat au taiat-o si doctorul respectiv a spus ca nu a putut fi operata deoarece era prea vascularizata tumoarea. nimeni nu vrea sa o opereze sau sa se uite la ea, a incercat sa ajunga la Fundeni, dar nu a primit-o nimeni.
Puteti sa imi spuneti ce trebuie sa facem sa ajungem la Fundeni sau ce alta metoda de tratament sa foloseasca.
PS Nimeni nu poate sa spuna ce fel de tumoare este si are si tromboflebita pe membrul inferior, pe vena cava.
0
10-04-2010, ora 11:15
vicctoriaion
Nu este medic/terapeut
vicctoriaion
http://forum.romedic.ro/prod/Cancer_...ce__e_de_facut?_Lamuriri_pentru_familie_041678.html

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: