tulburari bipolare | Forumul Medical ROmedic

tulburari bipolare

04-05-2009
livioara m
Nu este medic/terapeut
livioara m
buna, fiica mea in varsta de 18 ani este diagnosticata de 4 ani cu tulburari bipolare. este sub tratament si de 2 ani nu a avut nici o remisie.speram sa poata tine boala sub control desi stim ca nu se vindeca. de cand stie ca are aceasta boala ii este frica sa se apropie de vreun baiat de teama sa nu fie respinsa din cauza problemelor ei si imi este teribil de greu sa vad cum fiica mea sta numai inchisa in casa in timp ce alte fete de varsta ei se bucura din plin de viata. daca poate cineva sa imi dea un sfat cum sa o conving ca toata lumea are dreptul la fericire si sa aiba curaj sa isi lase inima deschisa il primesc cu tot interesul.. multumesc.
4 comentarii
1
04-05-2009, ora 16:13
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
cand va gasi un baiat bun care sa o iubeasca va vedea ca are si ea dreptul la viata.
dar problema e ca ziceti ca nu se apropie ea de nimeni.
Vedeti ca sunt persoane timide si dintre cele care nu au nimic psihic deosebit.
e mai delicata problema.
Sa ii ajute Dumnezeu sa gaseasca un baiat bun.
Eu sunt bolnava de la 16 ani si acum am 33, stiu cum este.
va doresc multa sanatate dvs si fiicei dvs.
1
05-05-2009, ora 11:13
livioara m
Nu este medic/terapeut
livioara m
multumesc pentru incurajari, sper sa gaseasca acel baiat care sa o inteleaga. am inteles ca aveti probleme cel putin asemanatoare, as avea o intrebare daca imi permiti, mai ales ca avem aproape aceeasi varsta (eu am 36 ani) cum ti-a fost in toata aceasta perioada si mai ales poti avea un serviciu si o familie cu astfel de probleme? sper din tot sufletul la un raspuns afirmativ
1
05-05-2009, ora 11:32
robymat
Nu este medic/terapeut
robymat
Doamna scumpa, si eu am tulburare bipolara si stiu cum este sa-ti fie frica in tot ceea ce faci.
Incercati niste sedinte de psihoterapie, se zice ca ajuta. Sa-i mareasca increderea in fortele proprii.
Posibil ca nici nu a gasit baiatul care sa o merite si de care sa se indragosteasca.
Maulta sanatate va doresc.
1
06-07-2023, ora 14:57
MMady
Nu este medic/terapeut
MMady
buna ziua

cred ca cineva de specialitate o poate ajuta. sfaturile celor apropiati nu o pot face cu adevarat sa si depaseasca fricile. succces
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul