tulburari abdominale

13-08-2009
muryshor
Nu este medic/terapeut
muryshor
Anul trecut, am fost operata de colecist, dupa care au inceput problemele, in sensul ca pe langa simptomele unui colon iritabil, ceea ce ma supara f tare, sunt senzariile de arsura pe care le am la nivelul abdomenului.Am facut colonoscopie, analize de sange, rectoscopie si toti medicii spun ca datorita lipsei colecistului, am probleme functionale ale colonului, dar toti ridica din umeri cand spun ca am arsuri abdominale. Iau no-=spa, debridat si colospasmin dar arsurile nu inceteaza decat cu mici pauze.Noaptea, dorm doar cu comprese reci, atat de puternica e senzatia de arsura...parca as avea jar in abdomen.Recent, la o ecografie abdominala mi s a descoperit un chist ovarian drept, de 4, 5 cm si m am gandit ca si asta poate fi o cauza, dar eu am totusi, aceste arsuri in tot abdomenul. Va rog, daca cineva stie sa mi raspunda, i as ramane recunoscatoare.
3 comentarii
0
14-08-2009, ora 12:51
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca ati ascultat de doctori sa va operati acum suferiti tot dvoastra iar doctorii recunosc chiar singuri
ca operatia este de vina pt. durerile pe care le aveti acum.
Dar uitati ca nu mai stiu ce sa va dea acum...

Sper ca pe viitor sa nu mai faceti imediat ce va spun doctorii ci mai inati sa incercati tratamente naturiste sau homeopate inainte de arunca la gunoi organele din corp, organe care nu se pot indeparta fara a cauza ulterior probleme si mai mari. Asa cade omul din lac in put in speranta ca doctorii il vindeca...

Consultati un medic homeopat cu experienta daca doriti vindecare caci simptomele dvoastra sunt conoscute si vindecabile in homeopatie.
0
14-08-2009, ora 15:08
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Pt. chistul ovarian puteti folosi ovulele si supozitoarele Propolicium, sunt extraordinare si naturale (www.propolicium.ro), iar in privinta celorlalte simptome/semne care va supara, va rog sa o contactati pe dna doctor Tiganisteanu Constanta la 0751.030.553. Va poate ajuta enorm!

Numai Bine si multa sanatate;)


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
0
14-08-2009, ora 18:53
muryshor
Nu este medic/terapeut
muryshor
Multumesc mult ptr sfaturi, nu in ultimul rand si ptr admonestari, ptr ca le merit cu prisosinta si va urez din suflet sanatate multa !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.