tulburare psihotica acuta cu elem SCH

10-06-2007
MIHUTU75
Nu este medic/terapeut
MIHUTU75
Buna ziua,
Am fost diagnosticata cu" tulburare psihotica acuta cu elem SCH" si as vrea sa stiu mai multe despre boala asta.
Eu ma simt foarte bine si merg la serviciu, pe care nu l-am intrerupt nici cand eram bolnava.
Numai ca nu stiu la ce sa ma astept pe viitor.
Poate cineva sa ma lumineze?
Va multumesc.
1 comentarii
0
13-06-2007, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Draga Mihutu, nu ti-am rasouns pana acum crezand ca iti va raspunde un medic.
Nu te speria de diagnosticul care ti-a fost pus, omul este un unicat, diagnosticele sunt puse mai mult orientativ, ca omul sa se ingrijeasca.
Nu inseamna ca daca ti s-a pus un anume diagnostic, de acum te poti astepta la lucruri rele.
Cine stie, ceva din comportamentul tau l-o fi determinat pe doctor sa iti puna acest diagnostic.
Uite, eu de sase ani am pus diagnosticul schizofrenie si asta nu ma sperie deloc, pentru ca eu sunt eu si alte cazuri mai grave sunt diferite de mine.
Ti-am mai spus, diagnosticul este pus in linii mari, orientativ.
Tu trebuie sa te ingrijesti ducand o viata linistita si fara stres sau oboseala.
Mai mergi la un medic bun si mai cere parerea si altcuiva de specialitate ca sa te linistesti.
Numai bine si fii senina sau senin, nu stiu ce sex ai.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul