tulburare de panica-atacuri de panica

419 comentarii 1 2 345 ..... 13 14 Înainte ›
0
01-03-2010, ora 20:39
druguscristina
Nu este medic/terapeut
druguscristina
CLARA draga, ma bucur sa aud ca nu esti o suparacioasa, , de fapt eu nu eram deloc cind eram ok...dar dispozitile astea proaste si faptul ca nu ma simt bine m-au transformat total, sunt total diferita de cum eram...sunt mai rea, ma enervez foarte repede, nu mai am rabdare pt nimic, offfce trist este ((( , problema mea este momentan frica de boli, mai bine de cinci luni mi-am scos amigdalele si am ramas cu o faringita cronica foarte suparatoare, nu este dureroasa dar...prin simplul fapt ca ma deranjeaza ma scaote din minti..intelegi? si nu mai treceeeeeeeee((((( apai acuma o si intretin tu draga, , ca lucrez intr-un beauty salon si toate colegele fumeaza, , , i-ti dai seama ca si eu...daci vinovata sunt si eu, dar i-ti spun sincer ca faringita asta si lipsa de aer ce o am ma gata psihic..oricum in 30 am prog la cj la orl...ca doar asa sunt ipohondri astia...cauta medici in nestire, ca atitia medici atitea diagnostice..)) si faza cu medicamentele, a-si vrea sa iau, , , ca vad ca nu ma simt bine fara...dar vreau sa fac un bebe, ma chinui de 5 ani...iar acum fac un tratament cu hormoni si nu pot sa iau antidepresive sub nici o forma... naspa rau... asta este viata mea, trebuie sa-mi port crucea, te pup si- de martisor i-ti doresc SANATATE SI IUBIRE, RESPECT SI CREDINTA.CRISS.
0
01-03-2010, ora 21:31
Solutia
Nu este medic/terapeut
Solutia
M-am documentat si se pare ca nu am voie sa postez aici traducerea metodei "The One Move Method" din cartea "Panic Away" sau "Panic Attack Eliminator" a lui Charles Linden.
Tot ce-mi ramane de facut este sa traduc metodele si sa le trimit pe mail celor interesati.
Asadar, in limita termenilor si conditiilor de pe acest site, adaugati adrese la care sa incep sa trimit informatiile necesare in romana (sau materialele complete in engleza).

Va doresc multa sanatate si doresc in continuare sa va asigur ca exista o solutie, este mai simpla decat credeti si toti ne putem vindeca de aceasta oribila (dar inofensiva) afectiune.

Pentru Caryyy : Raspunsul la intrebarea ta este mai complex decat un simplu "da" sau "nu". In sensul ca "da, foloseste intr-un oarecare fel metoda flooding, adica supunerea subiectului la factorul de anxietate, dar nu este nici pe departe atat de simplu pe cat pare". Metoda are un punct crucial in care tu ai de luat o decizie, de care rezultatele depind in cea mai mare proportie.
Dupa cum spuneam, nu pot continua sa dau detalii aici, din punct de vedere legal, in schimb lasa-mi o adresa de mail si iti comunic toate informatiile de care ai nevoie.

Va rog mult sa ma credeti ca functioneaza. Nu sunt singura persoana din grupul meu de prieteni care a scapat definitiv de acest oribil cosmar.
Va doresc tot binele din lume si astept adresele celor interesati de vindecare.
Sanatate !
0
01-03-2010, ora 21:42
filipppmariusss
Nu este medic/terapeut
filipppmariusss
Solutia
Trimitemi si mie pe adresa mea(da dublu clik pe imagine si imi vezi adresa), Daca functioneaza si ma ajuta cu siguranta nu uit de tine.
Multumesc mult
0
02-03-2010, ora 00:17
caryyy
Nu este medic/terapeut
caryyy
-* mi ar fi mult mai usor sa comunicam daca doriti, nu mi face placere sa mi tot scriu adresa pe site dar se pare ca nu am de ales, la urma urmei sanatatea noastra cionteaza mai mult, deci vreau sa vb mai mult despre treaba cu expunerile eu am ajuns intr un stadiu in care nu mai pot sa le fac si le consider oarecum ineficiente sper ca metoda asta sa ma convinga. o seara buna tuturor



(*modificat de administrator)
0
02-03-2010, ora 02:04
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Solutia,

Vă rog să-mi expediaţi şi mie acele metode traduse (poate o aveţi şi pe cea pentru tratarea tulburării obsesiv-compulsive (TOC), concepută tot de d-nul Linden). M-ar ajuta foarte mult; cunosc câteva persoane care suferă foarte mult din cauza TOC-ului, printre altele, şi aş vrea să le dau acele materiale - -*
Vă rog, dacă puteţi, evident. Mulţumesc mult pentru bunătate şi amabilitate, să fiţi binecuvântată.

Toate cele bune, tuturor! :);)


(*modificat de administrator)
0
02-03-2010, ora 08:03
andrew399
Nu este medic/terapeut
andrew399
buna:pt.solutia, astept sa discutam -*. mersi mult.




(*modificat de administrator)
0
02-03-2010, ora 12:10
roxybuzz
Nu este medic/terapeut
roxybuzz
Salut lume..Revin dupa o perioada lunga de chin.ce sa spun nu am rezolvat nimic in privinta atacurilor de panica.cum sa spun nu m-am dus la doctor pt ca nu resusesc sa ies din casa.nici financiar nu dispun cat trebuie.si eu platesc orice pt ca nu am asigurarea platita si nici doctor de familie nu mai am.
Mariuca mersi pt sfaturi dar si eu sunt exact cum ai fost si tu.nu pot iesi deloc din casa.singura in casa nici atat nu se poate.in fine de ceva vreme ma controlez de aceste sintome si usor usor fac un pas spre bine sa spunem asa.Acum va las si sper ca toate pers din lumea asta care au aceste stari si desigur alte boli sa speram ca ne facem bine.Daca avem credinta si daca gandim pozitiv totul va fi bine.
0
02-03-2010, ora 13:55
caryyy
Nu este medic/terapeut
caryyy
pfff neata vad ca si mie mi s a modificat comentul -*.sper sa mearga de data asta cat despre iesitul din casa astae problema si la mine ma apuca pe strada singura si in autobuz mai nou si sunt sub tratament, si am pulsul foarte mare de cateva zile peste 90. nu stiu care e solutia ca sa putem iesi din casa.eu am incercat cu expuneri si a mers ma simteam mai bine paana la un mom dat cd a trebuit sa plec undeva si n am putut sa le mai fac apoi cand am reincercat era din nou aiurea.



(*modificat de administrator)
0
02-03-2010, ora 14:19
andrew399
Nu este medic/terapeut
andrew399
buna caryyy.
mie mi-sa spus ca anxietatea este ceva care se poate mostenii, si nu am realizat acest lucru decat tarziu.mama mea a suferit de anxietate sociala si agrofobie, daca trebuia sa fie pusa sa tina un discurs in fata unei multimi de oameni, nu putea pt ca se simtea rau, palpitatii.stare de lesin, trebuia sa mearga la toaleta, etc, la fel in mijloacele de transport, iar cand era acasa nu avea absolut nimic, o perioada nu a iesit din casa cinci ani.Si eu am mostenit aceaste simptome;agrofobie, anxietate sociala si nu am facut legatura cu afectiunile mamei decat tarziu.Ce trebuie spus ca eu nu m-am nascut cu acest "blestem"dar l-am dezvoltat pe parcurs, am fost predispus tot timpul la el, din acauza terenului genetic, mai exact eu nu gestionez stresul la fel cum face altcineva care nu are aceleasi ADN, si la stres, oboseala stiu ca ma asteapta anxietatea.Ar trebui sa am o viata lipsita de griji pentru a iesi din starea asta, dar din pacate nu se poate.Asta este si nu am ce sa fac.Sunt cea ce sunt, si nu o invinovatesc pe mama, si caut sa ma deslusesc un drum prin mrejele anxietatii.
-*
Numai bine.


(*modificat de administrator)
0
03-03-2010, ora 11:25
Solutia
Nu este medic/terapeut
Solutia
Atata timp cat administratorii (moderatorii) acestui forum nu ne lasa sa facem schimb de adrese de e-mail, singura solutie este sa mutam discutia in alta parte.
Voi face un grup de discutii pe Google si voi incerca sa-i dau numele aici (in speranta ca moderatorii sa nu stearga si informatia asta). Grupul va avea caracter privat si va contine pentru inceput cele doua materiale in engleza, pana atunci cand finalizam traducerea.
De asemenea, orice discutie legata strict de acest subiect o vom putea purta acolo.

Revin in scurt timp cu numele grupului, precum si cu metoda de aplicare pentru subscriptie.
Intre timp ma ocup de traducere si ma interesez in ce conditii legale putem face treaba asta. Dupa cum spuneam, cartile costa, iar copierea lor (sau transcrierea in alte limbi) fara aprobarea institutului care le-a publicat, violeaza drepturile de autor.

Toate cele bune !
0
03-03-2010, ora 13:22
caryyy
Nu este medic/terapeut
caryyy
nu stiu ce sa zic de treaba cu alcolul, eu nu prea beau vin, poate depinde si de ce fel de vin pt ca ala rosu creste pulsul si tensiunea, eu nu pot bea mai mult de jumate de pahar pt ca iau pastile...dar daca la tine a folosit ma bucur...astept si eu sa primesc mailu sau da sa vorbim in alta parte ceau ceau
0
03-03-2010, ora 14:42
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Solutia,

V-am scris şi eu un mesaj privat. Mulţumesc cu anticipaţie pentru amabilitatea şi bunătatea de a-mi expedia un e-mail.
Toate cele bune :)
0
03-03-2010, ora 20:14
Solutia
Nu este medic/terapeut
Solutia
Am raspuns tuturor mesajelor pe privat.
Pana gasim o alta solutie, va rog trimiteti-mi adresele voastre pe privat, pentru a va expedia materialele pe care le detin.

[ Astept adresele voastre pe privat ]
0
03-03-2010, ora 20:57
Kora_G
Nu este medic/terapeut
Kora_G
Pentru Solutia- Te rog trimite-mi si mie solutia la anxietate.Iti multumesc.-*



(*modificat de administrator)
0
04-03-2010, ora 12:16
Solutia
Nu este medic/terapeut
Solutia
Kora_G : trimite-mi adresa ta pe privat...
Click pe "Solutia" (stanga-sus in dreptunghiul oricarui mesaj de-al meu), dupa care scroll la final si scrie in campul de acolo.
0
04-03-2010, ora 17:47
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Solutia,

Vă mulţumesc nespus de mult pentru e-mail, Dumnezeu să vă binecuvânteze. Sper să-mi ofere informaţii valoroase, care să-mi permită să-i ajut pe cei care suferă de astfel de tulburări, pe cei care-mi solicită ajutorul.

Toate cele bune!
0
07-03-2010, ora 16:56
vvalentine
Nu este medic/terapeut
vvalentine
buna seara tuturor

Sunt Vali si as vrea sa va spun ca am trait si eu ca multi de aici stari cumplite in urma cu trei ani. Atacurid e panica, agorafabie, spasmofilie sa zicem (desi toate analizele imi ieseau bune) gheara in piept, frecvente stari de sufocare, nu puteam cara nici o sacosa de max 3 kg, lesinuri frecvente ganduri de moarte din orice.sotul meu era sa-si piarda serviciul din cauza mea, il sunam deseori in astfel de crize sa vina acasa. A fost ingrozitor, ameteli cite 5 sau mai multe ore pe zi, nu puteam gati pentru copii, nu puteam gandi cosmaruri noaptea din care ma trezeam tremurind, stari de nervozitate frecvente. Acum am scapat, am scapat la citeva luni de atunci si nu cu terapie, nu cu multi bani, nu cu fel si fel de interventii. Imi doaream si imi doresc sa traiesc si m-am agatat cu dintii de viata tot intrebandu-ma ce e asta, de ce se intimpla asta. Am cautat mult si multe metode si homeopate le vomitam, si anxiolitice ma apuaca crize si mai cumplite imi venea sa-mi aiu zilele. Am scapat cu max 250 de lei pe luna. Nu va lasati sa ajungeti legume, nu starea trebuie sa ne domine si neputinta ci noi trebuie sa o dominam pe ea si se poate.-*

(*modificat de administrator)
0
08-03-2010, ora 00:21
jdm
Nu este medic/terapeut
jdm
Pai cum ai scapat?
0
08-03-2010, ora 17:48
Solutia
Nu este medic/terapeut
Solutia
[vvalentine] incearca sa ne vanda niste suplimente nutritive cu "Calciu" si "Magneziu". Acestea ajuta, daca suferiti defapt de crize de spasmofilie sau caderi de calciu.

Sincer sa fiu, cu cel mai mare respect, eu sunt de alta parere vis-a-vis de afectiunea de care sufera (sau au suferit) multe persoane din jurul meu (printre care si eu).
Exista _uneori_ posibilitatea ca aceasta afectiune sa fie _privita_ ca o debalansare chimica in creier, insa din punct de vedere strict anatomic, nu exista nici un fel de legatura intre starea generala de anxietate (al carei nivel ridicat poate produce atacuri de panica) si lipsa unor elemente ca magneziu, calciu sau zinc in organism.
Intr-adevar lipsa mineralelor enumerate mai sus poate duce la crize de spasmofilie, dar acestea nu au nicio legatura cu starea generala de anxietate (tulburari de anxietate) sau cu atacurile de panica.
Atacul de panica este declansat la baza de o mica portiune din creier, numita amigdala, care transmite creierului prin neuro-transmitatori faptul ca suntem in pericol. Creierul actioneaza la nivel "hardware" ( subconstient, daca vreti) trimitand semnale electrice prin coloana vertebrala la doua glande aflate deasupra rinichilor, glande ce elibereaza aproape instant in fluxul sangvin... adrenalina. Adrenalina este un hormon care provoaca toate starile prin care trecem in timpul unui atac de panica (ritm cardiac ridicat, respiratie sacadata, palpitatii, etc.).
Dupa cum se poate observa, nu exista legatura intre lipsa mineralelor enumerate in "oferta" si starea generala ridicata de anxietate, fapt ce cumulat cu cunostintele mele aprofundate in acest domeniu, ma face usor reticent la "solutia" oferita de [vvalentine].
Nu contest ca pe dumneaei au ajutat-o aceste suplimente nutritive, la fel cum nu contest ca pot ajuta si alte persoane care au un deficit de aceste complexe in organism, insa doresc sa va asigur ca starea generala de anxietate si atacurile de panica nu au nicio legatura cu aceste suplimente nutritive. De altfel, primul lucru pe care il face orice om care a ajuns in situatia noastra este un minim set de analize din care reiese faptul ca nu sufera nici pe departe de deficit de calciu / magneziu / etc. in organism. Nu exclud din discutie nici varianta placebo.

Analizele pe care mi le fac in mod repetat denota faptul ca asimilez bine calciul si alte minerale in organism, eliminand astfel varianta crizelor de spasmofilie sau a caderilor de calciu. La fel cum probabil este cazul si la majoritatea utilizatorilor acestui topic.

Va multumim frumos pentru interesul acordat, in schimb ma indoiesc ca produsele pe care incercati dumneavoastra sa ni le vindeti pot aduce un aport real in vindecarea acestei afectiuni, in afara de un eventual efect placebo.

Va rog frumos sa nu ma intelegeti gresit. Nu vreau sa militez impotriva oricarei posibile metode de a scapa de aceste afectiuni, in schimb ma simt dator fata de utilizatorii acestui forum sa pastrez un anumit grad de seriozitate si corectitudine in exprimare si sugestii.
Fiecare este liber sa faca alegerea care i se potriveste.

Multa sanatate !
0
08-03-2010, ora 20:47
jdm
Nu este medic/terapeut
jdm
Prostii! Prostii si iar prostii!!!
0
09-03-2010, ora 00:57
vvalentine
Nu este medic/terapeut
vvalentine
Cum puteti sa ziceti ca daca cineva ia calciu cu magneziu care are mare actiune asupra sistemului nervos si D sa obti doar un efect placebo? Eu am propus nu impun nimanui sa cumpere nimic, cine ma crede ma crede si cine studiaza si vede ce mare efect nociv au E-urile in ziua de azi si s-a nu mai vorbim de initium care va aparea conform Codexului alimentarius introdus de noul guvern cu usile inchise in toate alimentele si de care banuiesc ca nu stiti nimic.cati dintre voi a facut o pauza de cel putin 10 zile inainte sa mearga la testul de sange fara sa ia calciu sau ceva in acea vreme ? pentru ca daca mergi si tu ai luat cu o zi inainte sau doua sau mai mult si nu ai avut o pauza asa cum am zis iese sangele cu toate vitam si mineralele in regula. Cati dintre voi si-a facut o geometrie a osaselor sa vedeti cum aveti oasele ca doagele de butoi goale pe interior? citi dintre voi mai poate sa ridice o greutate de jos sau poate chiar propriu copil ( un exeplu).Nu am facut nici o zi de terapie recunosc pentru ca nu cred in ea, este adevarat ca orice ajunge in halul asta trebuie sa-si gaseasca puterea singur sa iasa din ea. Oricate metode va prezinta psihologul, el este un simplu spectator, tu esti actorul care executi piesa. Nu sti cum s-o faci? Cu mult curaj.
0
09-03-2010, ora 01:01
vvalentine
Nu este medic/terapeut
vvalentine
.si mai cred ca anxietatea poate fi provocata de orice, orica e vorba de carente din organism.orica e vorba de stress.tensiune.efort prelungit.fel si fel de obsesii, iar toti cei care vor sa scape inainte de toate trebuie sa-si schimbe viata, prioritatile, mentalitatea poate chiar si anturajul...
0
10-03-2010, ora 00:10
vvalentine
Nu este medic/terapeut
vvalentine
am uitat sa spun pt ( solutia) ca eu am sesizat ca aveam spasmofilie nu medicii, conform analizelor lor era OK, din toate punctele de vedere, ANALIZELE BUNE SI PACIENTUL MORT
0
21-03-2010, ora 14:59
jdm
Nu este medic/terapeut
jdm
vvalerie. Mi-a placut postul tau anterior. Ideea de psiholog-spectator, pacient-actor e chiar interesanta. Dar eu propun urmatoarea "piesa": psihologul-regizor, pacientul-actor.
multa bafta.
0
21-03-2010, ora 17:10
caryyy
Nu este medic/terapeut
caryyy
da, psihologul e un fel de regizor, dar sa nu uitam ca in acelasi timp orice regizor e si un spectator...care observa ceea ce fac actorii, dar nu toti suntem actoti buni, sau poate nu stim pur si simplu sa jucam un anumit rol care nu ni se potrieste, la fel ne este greu sa jucam rolul unui om complt vindecat, cand simtim in noi ca nu suntem ok si nu suntem in stare sa facem unele lucruri, eu am fost la cel putin 4 psihologi, si unele lucruri le am facut, de ex eu sufar de agorafobie pe langa tulburarile de panica si am faxcut expuneri zilnik pe strada cel putin 40 de minute si era mai ok dupaia n am mai facut o vreme si totul a revenit...credeti ma ieri nu am putut sa ajung sa ma intalnesc cu cea mai buna prietena care ma astepta de o ora, si l am rugat pe prieten sa vina cu mine si nu a vrut si nu am mai mers, bineinteles ca ea s a suparat foarte tare. iar tot eu ma simt foarte prost, deci la mine e foarte ciudat, in unele zile nu am nimic ma plimb chiar cateva ore singura prin oras, dar in majoritatea nu sunt in stare. cat despre metaoda Lindem am citit o dar nu mi se pare atat de simplu precum pare...multa sanatate
0
22-03-2010, ora 13:20
craioveanca
Nu este medic/terapeut
craioveanca
va rog sa ma ajute un medic de specialitate, subliniez doresc parerea unui medic
0
24-03-2010, ora 22:21
TrekTeam
Nu este medic/terapeut
TrekTeam
Buna Ziua. Sunt un baiat, destul de disperat, de 32 de ani.Am mai multe probleme (cred eu psihice).
Principala problemă ar fi că nu prea pot dormi. Ori nu reusesc să adorm, ori daca adorm mă trezesc în fiecare noapte cel putin odată.Simt că ceva mă enervează noaptea, nu am un somn relaxat. Seara sunt încărcat emoţional şi nu reuşesc să mă relexez suficient pt. a putea adormi.După o astfel de noapte nedormită, mă simt foarte agitat, obosit, nu pot sa mă concentrez, îmi bate inima aiurea, simt nişte înţepături în zona inimii. Deasemenea, zilnic mă apucă o stare de nervozitate, un fel de amorţeală a mâinilor şi simt că nu primesc destul aer, iar mai nou am senzaţia că înnebunesc.(Atac de panica?) Am o meserie în care mă concentrez foarte mult.
Cel mai interesant este că, -din când în când- pur şi simplu nu reuşesc sa casc.
Simt nevoia că trebuie sa casc dar nu pot.A auzit cineva de aşa ceva?
Pe lângă astea am mai observat nişte chestii mai puţin importante, dar care poate au legătură cu cele menţionate mai sus:-timp de un an (de când sufăr de insomnie şi de celălalte minuni) a început să-mi cadă părul mai tare, şi dimineaţa când mă spăl cu apă rece pa obraz, pacă nu mai simt senzaţia de rece, ca mai demult. Deasemenea scrisul meu a devenit urât.
Am fost la medic cardiolog, care mi-a zis ca nu am nimic deosebit la inimă şi să iau Magnerot contra palpitaţii.
Am făcut toate analizele privind glanda de tiroidă de mai multe ori. Sunt tun sănătos privind analizele de sânge.
Am fost la psihiatru. Unul dinte ei mi-a prescris Xanax 0, 25mg de 2 ori zilnic respectiv Rivotril pt somn. Nu prea mi-au dat rezultate (sau poate dependenţă).Celălalt mi-a prescris ceva Depakin 2*300 mg zilnic resp. Imovane 7, 5 mg seara pt somn. Cu asta parcă dorm mai bine, dar ziua sunt ca o legumă. NU vreau să mă droghez, cu medicamente din vârsta asta. Am întrebat fiecare psihiatru despre problema cu căscatul şi nici unul dinte ele nu a auzit de aşa ceva. Este interesant că fiecare psihiatru spune şi prescie altceva. Oare ce fel de analize ar trebui să fac că să lămuresc ceva în sfârşit ceva?
0
25-03-2010, ora 00:32
jdm
Nu este medic/terapeut
jdm
Salut TrekTeam,
Eu nu cred ca ai probleme psihice (as spune ca sunt sigur dar nu sunt medic asa ca ma rezum doar la o simpla opinie). Eu cred ca suferi de oboseala cronica. Daca poti ia-ti un mic concediu si incearca sa dormi cat mai mult ca sa iti revii. Am vazut ca ai urmat 2 tratamente. Dupa cat timp le-ai schimbat ? Eu sufar de anxietate si am realizat de la inceput ca o sa imi ia ceva timp sa scap de ea (inca nu am reusit). Dar faptul ca realizez ca vindecarea e un proces de durata ma ajuta sa nu disper. Cred ca aceleasi senzatii pe care le descrii tu eu le-am trait pentru prima oara acum 3 ani. Am tot sperat sa treaca sau pur si simplu le-am ignorat pana cand am ajuns sa iau si eu ca multa alta lume pastile. Eu iau xanax (0, 25mg/zi) si fevarin. Xanaxul imi atenueaza starile de anxietate sau le previne. Doar in cazul unui atac de panica iau 2.
Multa bafta.
0
25-03-2010, ora 09:09
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
TrekTeam,
eu cred ca este vorba despre o depresie, iar nici un medic nu v-a prescris un antidepresiv, care se da si in atacul de panica, cu sau fara agorafobie.Insomnia poate fi de adormire, nu puteti adormi sau de trezire, va sculati noaptea, aproximativ la aceeasi ora.Nu se rezolva problema cu medicamente care induc somnul, ci cu medicamente care trateaza cauza.Schimbati psihiatrul si cautati cu atentie simptomele, ca asta pare, o depresie.Parerea mea.Cu bine!
0
25-03-2010, ora 09:11
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
Am uitat de cascat, poate fi un semn de iritare al scoartei cerebrale, un efect advers al unui medicament...De obicei antidepresivele nu dau dependenta, deci nu sunt droguri.E ca in diabet, nu iei hipoglicemiantul, faci hiperglicemie, nu e vorba de dependenta, ci doar de a trata si a tine sub control.Medicatia pe care o luati se compune din anxiolitic si timostabilizator, dar fara antidepresiv, ceea ce pentru mine, dupa cunostintele mele, pare cam ciudat.
Adaugă un comentariu / răspuns
419 comentarii 1 2 345 ..... 13 14 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele atacurilor de panică și cum ne putem calma
  •