tulburare de depersonalizare?

06-10-2009
catalinalex
Nu este medic/terapeut
catalinalex
buna ziua, am o mare problema, de 1 an jumate am o stare foarte naspa, simt ca nu mai sunt eu, ma urmareste mereu o senzatie de depersonalizare ca si cum nu as mai fi eu insumi, simt ca imi pierd controlul, ca inebunesc, ma ia cu palpitatii, mainile simt ca imi fierb asa. Am fost la un medic psihiatric si mi s-a recomandat 2 medicamente care mi-au luat acele ganduri dar dupa ce am intrerupt acel tratament la sfatul medicului 6 luni mi-a fost bine. Acum au inceput sa ma ia aceleasi ganduri dar parca mai intense, simt ca nu mai fac fata acestor stari. S-a confruntat cineva pana acum cu astfel de stari si daca da, ce ati facut ca sa va treaca. Sunt disperat nu stiu ce sa mai fac
2 comentarii
0
06-10-2009, ora 19:23
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Mergi la medic pentru o reevaluare a stării mentalo-psihice! Însănătoşire grabnică...


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
03-11-2009, ora 10:05
Emmma
Nu este medic/terapeut
Emmma
Buna Catalin!Si ce ti-a zis medicul, ce diagnostic?Din cate spui tu, probabil e vorba de atacuri de panica.E normal sa revina simptomele, atata timp cat nu se trateaza cauza.O solutie pe termen lung ar fi psihoterapia.Si eu am experimentat astfel de stari, norocul meu ca am reusit sa trec peste ele singura.Eu mi-am dat seama ca conteaza f mult odihna, dar in acelasi timp si calitatea somnului(aici e mai complicat).In astfel de stari iti recomand sa-ti gasesti o ocupatie, ceva sa-ti distraga atentia, poate chiar si jogging(daca efortul fizic nu-ti inrauteste situatia).Iti doresc multa sanatate, daca afli ceva anunta-ne!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul