tulbrare anxiosa generalizata

31-08-2008
sandra3006
Nu este medic/terapeut
sandra3006
dupa 1 an si jumatate de atacuri de panica repetate la intervale neregulate gen 1 luna o saptamana am primit diagnosticul de tulburare anxioasa generalizata.Atacurile mele de panica au fost ceva mai nasoale pt ca durau gen ore intregi chiar si 36 de ore fara intrerupere cu o agitatie fizica dusa la extrem gen ca nu puteam sta intr-un loc deloc.In fine am urmat tratament cu xanax la inceput, lexotan si cand lucrurile au luat-o chiar razna in sensul ca nu le mai stapaneam cu nici un tratament am primit tratament cu rivotril 1.5 mg pe zi, lexotan 1 mg pe zi si 0.25 zoloft. Timp de3 luni am fost ok am reusit chiar sa intrerup medicatia treptat dar dupa schema desi atacurile reveneau dar dupa ce am redus la 0 medicatia timp de o saptamana iar s-au agravat simptomele.Am inceput iar tratament cu carbamazepina tranxene zoloft panica a inceput sa dispara dar mereu am o senzatie de tensiune in corp, un fel de senzatie greu de explicat gen cum te simti inaintea unui examen extrem de important.Aceasta senzatie o am mereu acum am mers la un nou medic si mi-a introdus Rivotril 1 mg Spitomin0.5 si Zoloft 0.25 pe zi. cum pot scapa de tensiunea asta nervoasa, fac si psihoterapie de 1 an cu o persoana extrem de buna? mai am vreo sansa sa-mi revin? diagnosticul e bun? tratamentul e bun?
1 comentarii
0
31-08-2008, ora 00:00
sandra3006
Nu este medic/terapeut
sandra3006
as vrea un raspuns de la un medic psihiatru daca se poate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul