trosnirea oaselor de la solduri

19-02-2013
cami 24
Nu este medic/terapeut
cami 24
buna seara am 24 de ani si am o probleme cu oasele imi trosnesc oasele de la solduri de exemplu cand merg se aude de parca ar fi roti de caruta uneori ma dor soldurile de abia pot merge cand este sa ma doara nu ma dor amundoua deodata ori stangul ori draptul imi e frica sa merg la doctor daca mati putea ajuta vas multumi foarte mult astept raspuns
8 comentarii
0
20-02-2013, ora 08:44
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
De ce v-ar fi frica sa apelati la doctor??
Cum altfel ati putea afla despre ce este vorba??
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
20-02-2013, ora 11:18
cami 24
Nu este medic/terapeut
cami 24
dar ati avea vro idee despre ce este vorba sau daca este grav
0
20-02-2013, ora 11:28
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Poate fi ceva mai sever (displazie coxo-femurala) sau poate fi ceva banal (sold ""in resort"") sau multe alte cauze.
Cum am putea afla fara o minima examinare clinica directa??
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
20-02-2013, ora 11:30
cami 24
Nu este medic/terapeut
cami 24
va multumesc
0
20-02-2013, ora 21:28
nadyaileana
Nu este medic/terapeut
nadyaileana
buna seara!am si eu o problema.am avut niste dureri foarte mari de mijloc, apoi durerea se lasa pe un picior.nu puteam nici macar sa ma asez pe pat sau pe scaun.am facut radiografie si mi s a spus ca nu am nimic.am facut tratament cu vreo 5 feluri de pastile(toate o data).nu mi a trecut si mi a dat injectabil.nu mi a trecut si am cunoscut un dr f bun din cta care mi a facut masaj si mi a zis ca e de la raceala...am facut baie si am iesit afara des.dupa o luna si ceva sunt mai bine.ma mai doare dar suportabil, daca nu dorm cu fata in jos.as vrea sa mi spuneti daca se poate de ce am amortite picioarele sus si fundul?oare imi mai trece vreodata?
0
21-02-2013, ora 10:32
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Cu mare probabilitate este vorba despre un sindrom compresiv lombar (hernie de disc, stenoza canalului lombar).
Prin urmare, trebuie sa consultati un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
22-03-2013, ora 14:37
cami 24
Nu este medic/terapeut
cami 24
buna ziua am un baietel de 3 anisori si ii trosnesc si lui genughi dar nu il deranjeaza alerga sare, e posibil sa mosteneasca sau este altceva astept raspuns
0
05-05-2013, ora 21:26
simo26
Nu este medic/terapeut
simo26
buna ziua ma numesc simona am varsta de 26 de ani am o problema imi trosnesc toate articulatiile umerii, genunchii, picioarele din sold, coatele imi trosnesc inclusiv pe timpul noptii cand ma intorc in pat daca stau intinsa si imi indoi picioarele imi tronsnesc ingrozitor genunchii nu mai stiu ce sa fac sa scap de aceasta problema medicul de familie ma trimis la fizioterapeut cu problema articulatiilor, mi-am facut analize iar doamna doctor mi-a spus ca am o infectie urinara care provoaca trosnirea articulatiilor, mi-a dat tratament cu nolicilin si indometacin timp de 10 zile dupa acest tratament nu a aparut nici o schimbare articulatiile mele in continuarea trosnesc. as dori sa stiu din ce cauza imi trosnesc articulatiile? ce as putea sa fac sa nu imi mai trosneasca? si unde as putea sa merg sa primesc un diagnostic bun. va rog din tot sufletul meu domnule doctor datimi si mie un raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Oasele/articulatiile trosnesc/pocnesc - cauze posibile
  •