tromboflebita profunda membrul infer.stang postpartum.

19-03-2008
alicia_sezatia
Nu este medic/terapeut
alicia_sezatia
Sora mea, in varsta de 28 ani, din Craiova, dupa operatia de cezariana 29.01.2008. la 11 zile a facut tromboflebita in zona iliaca care a prins tot membrul inferior stang, manifestindu-se prin durere puternica in zona inghinala si tot piciorul; picior invinetit si umflat. S-a internat 3 sapt. in spital in cardiologie, a urmat tratament intensiv cu Heparina ( pe injectomat 13 zile), sintrom, detralex, aspenter, (anticoagulante), masaj cu Lioton gel si comprese cu apa rece. Dupa externare si pana in prezent ia sintrom 1si 1/2 seara, Vesel duo 2/zi, detralex 2 tablete/zi, Aspenter 1/zi, masaj cu hepatotrombin unguent. In perzent piciorul este tot umflat, cianotic, ameliorare oricum se vede poate sa mearga mai bine; trombul este la fel, INR-ul il repeta la 4 zile si este 1, 5. Intrebarea mea este sa asteptam rezulattele pe acest tratament recomanbdat de medic cardiolog sau sa mergem la Bucuresti sau Timisoara pe chirurgie-cardiovasculara? Sau sa incercam si cu tratament naturist se poate lua impreuna cu cel recomandat de medic? este mai bine sa oparam acel tromb?
Va rog mult de tot sa-mi raspundeti, deoarece suntem disperati, nu stiu daca sora mea isi va mai reveni vreodata la normal si daca va putea sa-si creasca copilasul, care este un ingeras al familiei noastre.
Va multumesc mult pentru intelegere si astept raspunsul dvs.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul