trombofielie

03-10-2015
kovacs.nadia_65@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
kovacs.nadia_65@yahoo.com
ce poate declansa boala, de ce se pune acest diagnostic cu semn de intrebare, baiatul meu are doar 29 ani si totusi trebuie pensionat, face tratament doar cu un anticoagulant.sintrom.mentionez ca in familie nu am avut bolnavi de inima.or ce raspuns, sugestie sau indrumare..multumesc frumos anticipat.
5 comentarii
0
03-10-2015, ora 14:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dati cautare pe Google trombofilie si cititi articolele de profil in care veti gasi detalii amanuntite si recomandari pt tratarea bolii.
0
06-10-2015, ora 20:09
kovacs.nadia_65@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
kovacs.nadia_65@yahoo.com
trombofilia.se stie cum se produce efectul boli dar ce o declanseaza sunt doar supoziti.poate ati facut vreun tratament naturist sau poate stiti un anticoagulant mai eficient sintromului o institutie in afara Clujului..va multumesc tuturor care ne pot da o informatie.
0
06-10-2015, ora 20:22
kovacs.nadia_65@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
kovacs.nadia_65@yahoo.com
buna seara, poate cineva sa-mi dea un sfat baiatul meu are 29 ani a fost diagnosticat cu trombofilie, oboseste.efort nu poate sa faca de nici un fel, stie cineva daca se poate incadra la pensie de boala ce pasi trebuie urmati, cite zile de concediu ii trebuie ca sa poata fi examinat de expertiza medicala la medicina munci, multumin frumos pentru toate sfaturile.
0
06-10-2015, ora 21:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Intrebati medicul de familie unde e comisia. Va duceti cu toate documentele lui legate de boala intr-un dosar. Medicul de acolo le va evalua si va va comunica ce anume mai trebuie la dosar sa il pensioneze.
Il pensionati.
Apoi vedeti daca puteti sa ii faceti handicap.
Luati-o pe rand. E multa alergatura dar veti reusi.
0
23-10-2015, ora 09:26
lachriss
lachriss
Buna ziua. Trombofilia este produsa de anumite defecte genetice care determina anumite anomalii ale factorilor coagularii, defecte pentru care se pot face testari. In acest sens, va adresati unui medic hematology.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Trombofilia
  • Trombofilia și sarcina
  •