trombocite scazute

12-03-2010
lumynyta27
Nu este medic/terapeut
lumynyta27
in timpul sarcini am avut trombocitele 120 da medicul ginecolog mi-a spus ca nu este nici o problema daca nu mai scad, si nu au mai scazut.Dupa ce am nascut eu nu am avut nici o problema dar copilul a murit la o saptamana din cauza trombocitelor scazute.Acum am repetat analizele de 2 ori si am trombocitele 189 care sunt normale.Nu stiu ce sa fac pentru ca imi doresc un copil
4 comentarii
0
23-03-2010, ora 13:41
s.i.
Nu este medic/terapeut
s.i.
eu am avut trombocite scazute in 2002 si pana la urma a trebuit sa imi scot splina in 2004 acum sunt bine copilul nu are nimic
0
10-11-2013, ora 20:23
preda27
Nu este medic/terapeut
preda27
Buna ziua, mi-am facut un set de analize si am o neclaritate daca cineva poate sa ma ajute.
Am Trombocitele(PLT)-129 sunt scazute si Eozinofile(valoare absoluta)-0, 06 daca stie cineva in termeni medicali ce inseamna si ce ar trebui sa fac.MULTUMESC
0
14-11-2013, ora 18:08
Dr. Stavar Angelica Nela
Gastroenterologie, Constanta
Dr. Stavar Angelica Nela
Buna seara! Trebuie sa faceti si o echografie abdominala.In functie de rezultat sunt necesare si alte investigatii.
Multa sanatate!
0
30-11-2017, ora 08:10
Moga ioana ramona
Nu este medic/terapeut
Moga ioana ramona
Bună ziua, as avea si eu o întrebare, i-am făcut soțului meu analizele de sânge si i-a ieșit trombocitele mici 136.000 ce sa fac unde sa ma duc nu se simte rău, ii ok, dar eu as vrea totuși sa vad care este problema, mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: