trombocite mici

11-02-2008
elanduta
Nu este medic/terapeut
elanduta
mama mea isi face analizele frecvent.rpima data cand le-a facut avea trombocitele mici in jur la 35.i-a dat trimitere la hematologie si le-a repetat.rezultat bun.le repeta peste 3 luni la acelasi laborator la fel trombocitele mici, si urmeaza acelasi drum intre laborator si hematologie de 1 an.a fost pana la urma la bucuresti cu diagnistic de leucemie dar si acolo i-au iesit analizele bune.s-a linistit un timp pana cand a trebuit sa-si faca analizele acelea care le face toata lumea cand surpriza ! trombocitele mici.care este adevarul?unde mai trebuie sa le faca sa se linisteasca?
1 comentarii
0
15-02-2009, ora 14:18
baloi
Nu este medic/terapeut
baloi
buna ziua... am o rugaminte la d-stra... sa imi zica cineva ce se inseamna urmatoarele analize. tatal meu are 46 de ani si s-a nascut cu un singur rinichi. si-a facut de curand analizale si i-au iesit urmatoarele lucruri: numar de celule rosii = 4.73; hemoglobia = 15.1; nr de plachete =97; cant. de hemo. medie=32.0; nr de celule= 7.6; plachetocrit= 0.081; vol.mediu planetar =8.3; cant. de hemo eritrocitara =37.9; lat. dist. planetare =8.3; vsh=12; va rog sa imi explicati si mie ce inseamna, si ce riscuri sunt la aceste analize. ce se poate face in situatia asta??????? va rog lasa-ti un raspuns cat de repede puteti, -
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.