trombocite cmarite bebe 1 an

10-09-2009
riannarianna
Nu este medic/terapeut
riannarianna
buna ziua. am si eu o fetita de 1 an care a facut foarte des rosu in gat si cu temperatura. dar temperatura tot mai face si dupa ce ii trece rosu dar pana in 38(in fundulet)_ asa k i-am facut analize de sange. si urocultura care i-a iesit bine. dar la analize i-a iesit volumul eritrocitar mediu 68, 60 hemoglobina eritrocitara medie 23, 30 TROMBOCITELE 597 lymfocite 67, 30 basofile 2, 34 fierul seric cam la limita 55. care ar fi cauza. as vrea si eu o explicatie ce are. la pediatru am programare tocmai luni simt ca innebunesc pana atunci.
2 comentarii
0
10-09-2009, ora 15:50
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Copilul are o infectie in gat (care nu se va duce usor nici cu medicamnte.)
V-as recomanda sa consultati pana atunci un medic homeopat cu experienta care va poate ajuta repede si eficient cu cateva granule homeopate.

Comprese cu ceapa fiarta puse la gat ajuta 100% in astfel de cazuri.
0
11-09-2009, ora 13:43
riannarianna
Nu este medic/terapeut
riannarianna
deci analizele au iesit bine, rosu in gat nu are, dar acum i-au ieist trei dinti deodata si mai ii ies doi cam in doua-trei zile. o sa merg sigur la un medic homeopat sa iau si niste tratamente de imunizare si sa discut mai multe. imi puteti recomanda un medic homeopat in ploiesti pentru ca nu cunosc niciunul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul