trichomona si vaginita doare?

02-01-2010
codrut_30
Nu este medic/terapeut
codrut_30
Buna Ziua! Am o mare rugaminte la dumneavoastra... Mama mea se simte rau de 4 luni de zile simptomele sunt urmatoare: arsuri si furnicaturi in spate partea de sus stanga, arsuri in piept, senzatii de foc pe gat, durere deasupra sanului stang.. A facut toare analizele posibile chiar repetandule la clinici diferite si nu i sa gasit nimic. La analiza secretiei sau gasit acesti doi virusi: trichomona si vaginita. Au legatura simptomele ei cu acesti virusi? Va multumesc!
5 comentarii
0
02-01-2010, ora 17:30
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
-Trichomonas nu este un virus, dar el provoaca o infectie vaginala. Pentru a se vindeca trebuie sa faca tratament ambii parteneri.
-Vaginita (care deasemenea nu este un virus, ci o denumire a unei afectiuni) este provocata de trichomonas, care de obicei merge mana-in-mana cu candida. Deci tratamentul trebuie sa acopere tot spectrul.
-Sunt convinsa ca mama a primit tratament, atunci care este problema de fapt?
-Celelalte simptome nu au legatura cu aceasta infectie.
-Daca la EKG nu s-au gasit modificari inseamna ca nu are probleme cu inima ci, ar putea cel mult sa fie niste simptome neurovegetative.
-La fel de posibil ar fi ca sa se fi suprapus (din cauza scaderii imunitatii) declansarea unei Zona Zoster. Dar pana acum ar fi aparut si alte semne!
Tine-ma la curent!
0
05-01-2010, ora 11:30
codrut_30
Nu este medic/terapeut
codrut_30
Multumesc pentu informatii dr.Emanuel!! Dar ea in continuare are aceste simptome arsuri dureri de spate si in piept... Ieri am fost la Bucuresti cu ea pentru a consulta alt internist si ia spus acelasi lucru. Tratamentul de care ati zic dumneavoastra a inceput sal ia de astazi pentru cele 2 infectii... Credeti ca simptomele neurovegetative pot fi atat de puternice ca aceste dureri??
0
05-01-2010, ora 11:43
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
Ce a spus doctorul de la Bucuresti in legatura cu simptomele acelea? Trebuie sa-si fi exprimat vreo parere! De exemplu nu ar fi posibil ca mama sa se afle in premenopauza?
Te-as sfatui sa il contactezi pe acest site pe dr. scarface sau pe mr. nick
0
05-01-2010, ora 22:16
codrut_30
Nu este medic/terapeut
codrut_30
Doctorul de la Bucuresti a spus ca sunt probleme cu spondeloza... dar mama crede ca are probleme mai majore pentru ca are dureri si arsuri insuportabile de spate, piept, arsuri pe gat... Ea crede ca poate avea probleme cu plamanii sau esofagul. Radiografia la plamani ia iesit buna...Iar dimineata se trezeste mai obosita decat inainte sa doarma. Ce parere aveti? Si cum iau legatura cu dr.scarface si mr.nick. Va multumesc!
0
05-01-2010, ora 23:54
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
Pai, ii cauti pe site.
Nici eu nu stiu prea bine cum.
Ce stiu este ca acolo unde dai de un raspuns dat de ei, dai click pe numele lor si iti apare automat locul unde sa scrii.
Daca nu te descurci contacteaza Administratorul site-ului!
Dar ma intorc si trebuie sa spun, ca am recitit ce ai scris. De fapt cred ca este o problema de comunicare. Mama are niste, , chestii" nerezolvate. Cea. mai buna solutie ar fi cea de a merge la un psiholog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un tratament mai eficient pentru candidoza vaginală
  •