tremurul mainilor

20-12-2010
virginia h
Nu este medic/terapeut
virginia h
Fiul meu are 19 ani, de pe la 7-8 ani am observat ca ii tremura mainile, in primii ani usor, apoi din ce in ce mai rau.
La inceput mi s-a spus sa nu dau atentie pentru ca este foarte emotiv, apoi s-a dat vina pe lipsa de calciu(cam la limita), apoi tot felul de minerale, anul trecut i-am descoperit ASLO f.f. mare, mi s-a spus ca se poate localiza si la articulatii. Dupa un an de moldamin, ASLO a scazut dar tremuraturile nu sau ameliorat. Poate fi ceva neurologic? Daca da ce ar trebui sa fac?
2 comentarii
0
06-01-2011, ora 17:35
Marcela Nedea
Nu este medic/terapeut
Marcela Nedea
Intra in discutie mai multe cauze.Baiatul trebuie examinat de un neurolog.Indrumare medicala telefonica gratuita ofera domnul Acad. Prof. Dr. Constantin Popa, medic primar neurolog, sef sectie neurologie la Institutul national de neurologie si boli cardiovasculare din Bucuresti, in fiecare vineri intre orele 10:00--11:00 la telefon 0785195503.Pentru consult neurologie puteti suna la 0213364079 la prof. dr. Alexandru Serbanescu, profesor consultant la spitalul de neurologie Colentina.
0
26-01-2011, ora 15:14
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Virginia, trebuie sa stii ca exista un tremur ereditar care e minim in repaus si nu constituie o BOALA.
Am un amic - cu hiperkinetism al mainilor...uneori, la emotii ii tremura si corpul.Ce are el nu este o afectiune.
Acum, asta nu inseamna ca e valabil si in cazul vostru dar nu te gandi numai la lucruri rele
Sunt curioasa ce diaganostic i s-a pus. Ar fi minunat daca ai merge pe un tratament homeopat, e cam tanar sa bagi chimicale in el doar pentru ca ii tremura mainile ;)

Ah, sper sa nu apara diversi care sa dea cu rosii. Nu vand nimic. Sunt doar obiectiva
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.