tremuraturi

16-11-2008
eluta
Nu este medic/terapeut
eluta
nici nustiu cum sa ma exprim, dar am zile cand parca imi tremura carnea pe mine si ma ia cu ameteli tot de la atacuri vine, pur si simplu ma ia asa din senin, mentionez ca nu am o viata stresanta am o familie frumoasa, un servici, singurul lucru care imi lipseste este tara mea cu tot ce inseamna(parinti, frati, prieteni etc.)sunt plecata de aproape 3 ani si in fiecare an abia astept vacanta sa vin pe pamantul meu
2 comentarii
0
16-11-2008, ora 20:19
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
E bine ca stii cauza.incearca sa te acomodezi acolo sau sa revi in tara.in aceasta faza o consiliere psihologica imediata e buna.cu timpul situatia se poate agrava si medicamentele nu sunt cea mai buna solutie.
0
17-11-2008, ora 11:19
anielaminu
Identitate neconfirmată
anielaminu
Poate viata acolo nu e stresanta. Poate ai un job bun sau nu dar ai un trai satisfacator, esti cu familia si pare ca teoretic nu ar trebui sa ai nici un motiv.uneori insa mintea si corpul nostru cred altceva iar faptul ca iti dau semnale de alarma poate fi un lucru bun pt ca in felul acesta nu vei lasa lucrurile sa se agraveze. Adaptarea intr-un loc strain este un stres mare pt oricine. Chiar o schimbare in bine poate fi un motiv de stres care poate lasa urme. Daca spui ca abia astepti vacanta, e f posibil sa nu simti ca locul tau este acolo. Si totusi e f dificil si la un moment dat poate deveni f greu de suportat sa traiesti in doua lumi..nu te va ajuta sa te adaptezi apoi niciuneia. Asculta-ti corpul...observa cand apar aceste simptome, daca sunt sau nu asociate cu niste trairi psihice si emotionale. Fa-ti o ordine in minte si vezi exact ce simti ca te afli acolo, care sunt avantajele si dezavantajele, de ce ramai, sau de ce nu ai mai ramane. Daca tremuraturile tale sunt semnele unui atac de panica e bine sa-i dai atentie si daca nu reusesti sg sa cauti ajutorul. Multa sanatate iti doresc. Ai grija de tine!
Psih. Aniela MINU
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul