tremurat al mainilor

01-07-2009
dumi.maia
Nu este medic/terapeut
dumi.maia
Buna, ma numesc Simona, am 31 de ani si in urma cu un an am suferit primul meu atac de panica. Am urmat tratament cu Cipralex cca 9 luni, apoi l-am intrerupt din proprie initiativa. O perioada am fost bine, dar la inceputul acestuia an mi-a fost foarte rau. Atacurile de panica mi-au revenit, ba chiar am facut si o depresie urata. In prezent urmez tratament cu Cipralex, Orfiril, Risperidon Tzeva si Wellbutrin, insa am un tremurat al mainilor de care nu reusesc sa scap. Ce analize ma sfatuiti sa fac Mentionez ca toata povestea asta mi-a dat si o disfunctie a tiroidei, in prezent tratata. Multumesc.
2 comentarii
0
02-07-2009, ora 13:46
prozac
Nu este medic/terapeut
prozac
Buna Simona, Nu spui de cata vreme iei aceste medicamente, dar cred ca unul din ele sau poate chiar mai multe pot avea ca efect secundar acest tremurat al mainilor. Eu iau Wellbutrin si mi se intampla des sa-mi tremure mainile, in special dimineata. Vorbeste cu dr tau psihiatru. Sanatate multa
0
02-07-2009, ora 14:42
thasha
Nu este medic/terapeut
thasha
Stiu ca pt acest tremurat al mainilor se administra romparkin dar nu stiu dacase mai fabrica
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: