trebuie sa aflu !!!

10-03-2008
mih.ion
Nu este medic/terapeut
mih.ion
am 18 ani si in general am avut ciclu menstrual la 28 de zile. pana acum 2 luni cand a inceput sa-mi vina cu 2-3 zile inaine si sa ma tina cu mult mai putin.mai exact 2 zile desi ianinte aveam 4-5 zile.am fost al doctor si am facut o ecografie.nu sunt isnarcinata iar ovarele sunt ok.nu sunt chisturi.as dori sa stiu daca medicul se poate insela in privinta sarcinii (desi mie aceasta varianta nu mi se pare credibila) sau ce altceva as putea avea.
3 comentarii
0
16-03-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
1. O ecografie obisnuita depisteza sarcina incapand din saptamana a 6-a, iar o ecografie vaginala cu o saptamana mai devreme.
2. O menstruatie care vine la 25-26 de zile si dureaza 2 zile nu inseamna nimic anormal.
0
21-03-2008, ora 00:00
mih.ion
Nu este medic/terapeut
mih.ion
cu toate acestea, eu am burta umflata cum nu am mai avut-o niciodata.
nu stiu daca e normal ca de la o menstruatie care tine 5-6 zile brusc sa tina 2 zile
pe mine ma ingrijoreaza faptul ca paote nu se elimina tot dsi de aceea partea aceea unde este uterul s-a marit.
0
22-03-2008, ora 00:00
farm.caty
Nu este medic/terapeut
farm.caty
a se insela medicul...ar trebui sa insemne ceva extrauterin.sau ce probabilitate crezi tu ca ar fi sa nu vada pe ecograf? rice e posibil, confirma-te cu alta eco la alt medic, dar nu te ingrijora asa, nu da vina imediat pe o sarcina!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul