trebuie sa-mi fac griji ?

05-11-2010
caef
Nu este medic/terapeut
caef
Buna ziua, am 17 ani, ma numesc Adina si acum 6 luni am suferit un accident auto in urma caruia m-am ales cu splenectomie.La vremea respectiva, medicii au fost retinuti, intrucat am pierdut 2.5 l sange. Acum la analize mi-au iesit cateva valori care nu se incadreaza in limitele normale si nu stiu ce sa fac..Am probleme de cateva zile cu sangerarea gingiilor, la modul ca imi curge destul de mult sange.Dupa operatie am facut tratament 1 luna si jumatate cu clexane si apoi 2 luni cu aspenter. Dar sa va spun valorile care nu sunt normale.
PLT 570
PDW 16.9
WBC 11.10
EO % 1.58.
In speranta ca-mi veti putea raspunde, va miltumesc anticipat
1 comentarii
0
24-02-2012, ora 23:40
lilyanne_b88
Nu este medic/terapeut
lilyanne_b88
Buna ziua!
Desi a trecut ceva timp de la accidentul dvs., as vrea sa va ajut mentionandu-va ca aveti anumite drepturi fiind un accidentat in aceasta tara.Nu stiu daca cunoasteti exact ce drepturi si beneficii aveti.Ca sa va pot ajuta am nevoie de mici inforimatii in legatura cu ce ati patit.In urma accidentului cate zile de spitalizare ati avut?Ma refer strict la cele de spitalizare, nu si cele de ingrijire ambulatorie.Din punctul meu de vedere, aveti anumite drepturi in urma acestui accident.Imi puteti lasa datele dvs pentru a va contacta sa va pot explica in ce consta drepturile dvs.
Multumesc,
Ioana.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.