traumatism cranian- va rog raspuns urgent

20-03-2008
afrim camelia
Nu este medic/terapeut
afrim camelia
buna ziua. va multumesc pentru raspunsul ultimului meu mesaj pe care vi l-am trimis.
acum am o problema cu sotul meu. are 29 de ani si in urma cu 4 ani a avut un accident rutier in urma caruia a suferit un traumatism cranian in zona frontala dreapta. in urma radiografiei nu s-a constatat nici o fractura craniana, avand doar rana in acea zona. dupa cateva zile - specific ca a fost internat 3zile timp in care a primit ingrijiri medicale- rana i s-a infectat si a supurat circa 3 zile. rana s-a vindecat, dar si la ora actuala cand se loveste mai puternic simte ca i se intuneca vederea si il doare foarte violent timp de cateva minute. zilele trecute s-a lovit in zona frontala, chiar unde a avut rana si au inceput dureri de cap doar pe partea dreapta din zona frontala pana la ceafa, inclusiv tampla.durerea a cedat dupa ce a luat un analgezic. va rog din tot sufletul sa-mi trimiteti un raspuns in legatura cu afectiunea sotului, ce urmari pot avea loc, ce investigatii pot fi facute pentru a depista o eventuala afectiune mai grava. mai specific ca nu acuza ameteli, sau pierderi de cunostinta.va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.