trauma acustica

07-09-2007
roemabv
Nu este medic/terapeut
roemabv
Buna ziua. Am si eu o problema, ca mai toata lumea care acceseaza acest site. Am fost intr-un club acum ceva vreme si am dansat foarte aproape de boxe, muzica fiind foarte tare. A doua zi n-am mai auzit nimic cu urechea drepata, eram ametita si mi-era rau.M-am speriat foarte tare si m-am dus la doctor. Am fost controlata si mi s-a spus ca trebuie sa ma internez, dar nu am vrut sa raman si am primit o reteta. Urechea si-a mai revenit, dar imi vajaie in continuu si cateodata tiuie, iar dupa ce am terminat tratamentul am fost din nou la control si mi s-a facut o audiograma, in urma careia mi s-a pus diagnosticul: trauma acustica si daca urechea nu-si revine trebuie facuta operatie. Am refuzat atunci sa fac operatie si am mai consultat alt medic, care mi-a mai dat o mica reteta, mi-a mai facut o audiometrie dupa care mi-a spus ca sunt tanara si urechea isi va reveni de la sine; mi-a mai zis ca timpanul nu pare a fi afectat, dar eu tot nu aud cum trebuie cu ea, ma deranjeaza sunetele inalte, iar pe cele joase nu prea le aud si continua cu acel vajait. Va rog daca se poate sa-mi spuneti ce as putea face, in ce consta o operatie la ureche si cat ar costa o asemenea operatie si daca cunoasteti vreo clinica in Brasov buna sau vreu site de acest gen. Orice raspuns imi va fi de ajutor. Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.