tratare masea dureri de cap

25-12-2012
tyonutz
Nu este medic/terapeut
tyonutz
Salutare, de vreo 2 saptamani m-a tras un curent pe partea dreapta presupun, am maselele cam destul de cariate, cam mai nimic ramas din ele ma refer la 2 dintre ele pe partea dreapta, am incercat totus sa ameliorez durerea cu sandoz, algocalmin pastile si fiole, am luat si antibiotice dar tot degeaba am mai folosit si inca folosesc si spirt sa imi amorteasca, dar ieri am fost la stomatolog si am zis sa mio scoata, dar el mia pilit maseaua si a pus ceva acolo un fel de plomba dar a zis ca nu e definitiva si un pansament care sa il tin o ora, si pe 28 sa ma duc sa vada ce e acum nu e o problema ca nu dorm deloc dar ma luat o durere intepatoare pe partea unde e maseaua mai sus de ceafa in dreptul urechii aproape as vrea sa stiu daca e din cauza maselei sau o fi altceva?????va multumesc
1 comentarii
0
02-01-2013, ora 05:42
florian94
Nu este medic/terapeut
florian94
Nu cred ca exista " curent la masea ", este doar un mit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • MIT: Dacă mănânci dulciuri faci carii
  • Durerea de cap după somn
  • Cariile de biberon
  • Respirația pe gură în timpul somnului ar putea crește riscul apariției cariilor dentare
  • Nanoparticulele pot ajuta la spargerea plăcii bacteriene și la prevenirea cariilor
  • Cariile de colet
  • Tehnica imagistică ce permite depistarea precoce a cariilor dentare
  •