tratare fractura maleola peronira fara deplasare

15-02-2014
navigator
Nu este medic/terapeut
navigator
Buna ziua
pe data de 09.02 mi-am fracturat piciorul drept dupa radiografie sa constatat fractura maleola peroniera fara deplasare, piciorul sa umflat sa aplicat aparat gipsat dar dupa 3 zile l-am scos se umflase piciorul, la scoatere mi sa spus ca am si entorsa de gradul3, dupa 2 zile am pus un nou aparat gipsat, vreau sa stiu daca se poate pune orteza sau gheata gipsata casa pot calca pe el?au trcut 17 zile si tot am dureri.Ce ma sfatuiti sa fac?
Va multumesc
4 comentarii
0
15-02-2014, ora 10:38
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
in prima faza ar trebui sa vedem radiografiile ca sa putem aprecia despre ce este vorba
0
15-02-2014, ora 13:11
navigator
Nu este medic/terapeut
navigator
Sunt din Constanta, cum pot trimi-te radiografia, astazi mi-a schimbat din nou burlanul, Multumesc
0
15-02-2014, ora 13:27
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
trebuie sa cautati un site pe net unde puteti sa incarcati poze gratis (inspirati-va din alte postari). daupa ce le-ati uploadat pozele, copiati adresa care apare in browser si ne scrieti aici pe forum.
varianta a doua ar fi sa-mi trimiteti pe adresa de mail din profilul meu (in acest caz il voi vedea numai eu)
0
15-02-2014, ora 13:43
navigator
Nu este medic/terapeut
navigator
Multumesc pt raspuns o sa va trimit radiografia pe mail-ul dumneavoastra, weekend placut
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul