tratament virus papiloma

17-04-2008
dana_diana
Nu este medic/terapeut
dana_diana
as avea si eu o o intrebare... decurand am aflat ca am hpv low-risk, deoarece mi-au aparut niste condiloame pe care le-am si cauterizat. datorita faptului ca am gasit foarte multe pareri pe internet despre infectia cu acest virus, as dori sa stiu care este adevarul.infectia cu hpv dispare in 2 ani de la infectare sau nu ?pt ca unii spun ca virusul nu dispare toata viata din organism iar altii spun ca datorita organismului nostru si al sistemului de aparare pe care il putem "intari" cu suplimente, virusul este eliminat.va rog frumos sa imi raspundeti, am nevoie de o speranta cat de mica
9 comentarii
0
17-04-2008, ora 00:00
stancorina
Nu este medic/terapeut
stancorina
este f. posibil sa dispara
0
17-04-2008, ora 00:00
dana_diana
Nu este medic/terapeut
dana_diana
multumesc pt raspuns ! sper ca o sa vada si domnul dr dermatolog intrebarea mea sa imi raspunda.sunt foarte inrgijorata
0
19-04-2008, ora 00:00
vera vladut
Nu este medic/terapeut
vera vladut
Diana, eu stiam va hpv este virus genital, ce legatura are cu dermatologul? Poate este altceva?
0
19-04-2008, ora 00:00
dana_diana
Nu este medic/terapeut
dana_diana
hpv-ul este o boala cu transmitere sexuala.intradevar este un virus, dar consecintele lui, de cele mai multe ori sunt negii genitali denumiti si condiloame care tin de dermato-venerice. singurul lucru pe care nu il inteleg despre acest virus este daca se poate "scapa" de el sau nu
0
22-04-2008, ora 00:00
nicussor
Nu este medic/terapeut
nicussor
Buna..,
De ceva timp incoace m-am trezit si eu cu acesti negi genitali, insa inca nu stiu unde anume trebuie mers pt inlaturarea lor. Daca stie cineva vreo clinica in Brasov, sau Tg, Mures, va rog sa-mi comunicati.
Mersi mult
0
22-04-2008, ora 00:00
stancorina
Nu este medic/terapeut
stancorina
pentru nicussor-stiu o clinica particulara la sibiu.daca te intereseaza iti pot da adresa si nr. tel
0
22-04-2008, ora 00:00
nicussor
Nu este medic/terapeut
nicussor
stimata doamna.anul trecut in septembrie mi-a fost extirpat rinichiul stang impreuna cu o tumoare.de 9 luni fac interferon, dar reactiile secundare sant severe.la mine.au fost si sant dureri articulare.dar pt mai multe detalii imi puteti scrie pe email;-
0
11-11-2020, ora 00:01
Dorina23
Nu este medic/terapeut
Dorina23
Am scăpat de acest virus HPV pe care l-am depistat în urma cu 2 ani
Am urmat un tratament cu probiotice f puternice vivomixx-plicuri, 2 linguri de oțet de mere bio dizolvat în apa și 3 căței de usturoi zdrobiți pe care i-am înghițit în fiecare zi timp de 6 luni.
Am luat și Carpicon S ovule cât și Cervucid 12 zile
Merita încercat. Nici eu nu am crezut ca va functiona

Însă mai presus de toate ajuta Dumnezeu !
0
12-11-2020, ora 17:01
Alvi
Nu este medic/terapeut
Alvi
Buna ziua,
Am avut urmatoarele rezultate la testul papanicolau:

CII. Proces inflamator cronic, in puseu cu usoare atipii celulare scumoase, unele de aspect koilocitar, incadrabile ascus si hiperplazie de celule endocervicale si glandulare exfoliate in grupaje mari, coezive, adiacent contigentului de celule scumoase, posibil ectroion patologic si cervicita cronica virala hpv.

Am facut testul hpv si astept rezultatul. Este ceva grav? Medicul m a speriat putin.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce diferenţiază infecţiile HPV care dispar de cele care preced cancerul?
  • Vaccinul HPV a redus riscul de infectare cu 90% în ultimii 10 ani
  • Cum să ne protejăm mai mult copiii - vaccinarea antiHPV
  • Vaccinul antiHPV e recomandat și la băieți
  • Vaccinul HPV crește șansele de concepție la femeile ce au avut în trecut boli cu transmitere sexuală
  • Sexul a devenit mai sigur pentru toată lumea, datorită unui program de vaccinare
  • Australia ar putea deveni prima țară care a eradicat cancerul cervical
  •