tratament sau cauterizare rana pe col uterin?

28-08-2008
ramonutzg
Nu este medic/terapeut
ramonutzg
buna ziua!
am si eu o intrebare la care sper sa gasesc un raspuns cu ajutorul dvs. am fost la primul meu control ginecologic si mi s a spus ca am rana pe col uterin, rana datorata unei candidoze care a produs o inflamatie si aceasta la randul ei rana.medicul mi a recomandat intai efectarea unei cauterizari a ranii ( care era mica dupa spusele dumnealui) si apoi tratamentul pentru candida. cum se procedeaza ? intai cauterizarea si apoi tratamentul pentru tratarea cauzei aparitiei ranii sau intai trataent si apoi cauerizare daca este cazul?mi a recoltat secretie si pentru testul papa nicolaou dar nu am primit raspunsul inca.
va multumesc si astept un raspuns
3 comentarii
0
29-08-2008, ora 00:00
Lana_bv
Nu este medic/terapeut
Lana_bv
Buna,
Prima intrebare... cati ani ai?
Candidoza sa trateaza foarte bine cu un preparat numit C-FREE + preparate pentru restabilire florei intetinale pe care candida o distruge. Daca ai intestinul imbacsit, nici calitate sangelui absorbita de organele de reproducere aflate langa nu e sanatos. Si poti astepta la o multime de probleme ginecologice de aici. Tratamentul cu antibiotice poate agrava si mai tare situatia.
0
06-10-2008, ora 00:00
valentina300
Nu este medic/terapeut
valentina300
OK, si eu am primit diagnosticul de rana pe col si as vrea sa stiu ce e acest C-FREE+ si unde se gaseste?
0
06-10-2008, ora 00:00
valentina300
Nu este medic/terapeut
valentina300
OK, si eu am primit diagnosticul de rana pe col si as vrea sa stiu ce e acest C-FREE+ si unde se gaseste?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: