tratament ptr giardia

10-05-2010
copilbun
Nu este medic/terapeut
copilbun
buna ziua
baiatului meu de 5 ani i-a iesit analiza coproparazitologic chisturi de giardia
as dori un tratament naturist ptr baiat dar si ptr fetita mea de 9 luni
va multumesc
5 comentarii
0
16-05-2010, ora 10:19
enemgabriel
Nu este medic/terapeut
enemgabriel
Buna ziua,
Am vazut mesajul dumneavoastra si doresc sa va ajut.Doresc sa discutam in timp real, -* Sanatate.



(*modificat de administrator)
0
21-05-2010, ora 12:49
catateo
Nu este medic/terapeut
catateo
Eu am tratat copii mei cu hermiflores sau giardinocid, produse care le gasesti in farmacii sau plafar si nu sunt exagerat de scumpe.Singura problema e ca tratamentul e de lunga durata pe parcursul a doua trei luni si se exclud dulciurile din alimentatie chiar si laptele partial.
0
22-05-2010, ora 23:02
copilbun
Nu este medic/terapeut
copilbun
va multumesc frumos intre timp i-am facut o cura cu helmiflores sper sa fie bine sanatate va doresc
0
01-11-2021, ora 07:34
Adinaalex
Nu este medic/terapeut
Adinaalex
Bună ziua! Ați rezolvat problema cu giardia, avem și noi de 1 an de zile și nu reușim sa scăpăm.. Am slăbit foarte mult, avem corpul slăbit.. Am tot luat tratamente dar nu reușim sa scăpăm. Va mulțumesc mult și aștept un răspuns!
0
29-04-2022, ora 18:55
Gabriela111
Nu este medic/terapeut
Gabriela111
De 1 an ma confrunt cu gaze multe si ragait. In februarie am facut coproparazitologic si a iesit giardia pozitiv. Am luat duador 3 zile. Am repetat analiza in martie. Din nou a iesit giardia. Am mai luat 3 zile duador. De la 1 aprilie am inceput sa iau tinctura de propolis si ulei din seminte de dovleac.  Acum nu mai ragai. Ma simt mai bine. Sper sa fiu de ajutor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Infecția cu Giardia - tratament la adult și copii
  •