tratament pt ambii parteneri

14-08-2008
RALUKA12345
Nu este medic/terapeut
RALUKA12345
buna ziua.am fost azi la medicul ginecolog si mi-a dat un tratament pt candida cu nicozol si ovule vaginale.nicozolul trebuie luat 14 zile de ambii parteneri.de ce trebuie sa il ia ambii parteneri?problema este ca eu am vb cu prietenul meu si el nu vrea sa se trateze..cum as putea sa il conving ca este bine pt amandoi dar si pt el?va rog sa ma ajutati.va multumesc
4 comentarii
0
14-08-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Pai trebuie sa luati amandoi pt ca daca are si el te poate reinfecat oricand, chiar daca tu ai luat tratamentul si te-ai vindecat.Iar lui spune-i ca o sa inceapa sa aiba si el simptome.Inventeaza si tu unele cat mai urate, poate-l sperii!:-)
0
14-08-2008, ora 00:00
RALUKA12345
Nu este medic/terapeut
RALUKA12345
buna morena1r.iti multumesc pt raspuns.si...asa voi face...sincer nu inteleg de ce nu vrea...in fine...eu maine incep tratamentul si nu trebuie sa am relatii sexuale...asa ca tot il va afecta:))
0
03-10-2008, ora 00:00
Monic
Nu este medic/terapeut
Monic
raluca aici nu'i vorba de vrei nu vrei.. candida totusi nu este de joaca cu ea si in plus cred ca stii si tu disconfortul care este si neplacerea sau mai bine spus jena.. daca tu te tratezi si te vindeci, el va ramane in continuare cu, candida si atunci o sa ti'o de'a din nou.. in cazul in care ai avut dureri cand faceati sex spune'i cat de neplacut te'ai simtit tu, si daca il intereseaza sanatatea ta atunci se va trata si el cu siguranta..
0
12-10-2009, ora 18:07
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ii interzici pur si simplu accesul la "cutiuta ta postala" daca nu se trateaza !
Problema este insa sa tratamentul alopat pt. candida nu aduce ABSOLUT nici o imbunatarile, ci numai o inrautatire, lucru dovedit de toti cei care il fac si intra sa se spovdeasca pe forum-uri ca acesta.
Mult mai efectiv este un tratament homeopat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: