tratament pentru trichomonas

26-06-2011
creatza.baby
Nu este medic/terapeut
creatza.baby
am fost la ginocolog si am fost diagnosticata cu trihomonas...mi-a dat tratament comprimate metronidazol si ovule cervugid... si prietenului meu metronidazol.dupa terminarea tratamentului trebuie sa astept inca o saptamana si apoi sa revin pt a face analiza la secretie...as dori sa stiu daca dupa ce termin tratamentul in saptamana in care trebuie sa treaca pot avea relatii cu prietenul meu...sau trebuie neaparat sa astept sa fac analizele din nou...multumesc
5 comentarii
0
26-06-2011, ora 16:03
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Poti avea dar cu protectie, trebuie facuta analiza sa vezi daca ai scapat, ca sa eviti reinfectarea(poate tie nu ti-a trecut si lui, da), si fara contact sexual, 48 ore inainte de a reface analiza...
0
26-06-2011, ora 20:25
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
MAI AI RABDARE PUTIN DRAGA MEA,
NICI LEACUL NU-I CU SACUL.

Numai bine,
0
14-07-2011, ora 10:36
adrianamatei
Nu este medic/terapeut
adrianamatei
:) greu cu abstinenta de la placerile astea, mai ales pentru barbati :)
0
24-07-2011, ora 19:17
vlad5000
Nu este medic/terapeut
vlad5000
mda... si eu sunt acuzat de fosta prietena ca am "insemantat-o" cu asa ceva chiar daca eu nu simt nimic neobisnuit...interesanta boala asta... cel putin pentru barbati
0
16-02-2016, ora 21:43
Cosminaloredana
Nu este medic/terapeut
Cosminaloredana
Bună..aş avea şi eu nevoie de ajutor...am fost diagnosticata cu infecţia tricomonas vaginali..şi mi sau prescris metronizadol şi ovule cervugid. Şi supozitoare aciclofen pt dureri..însă de când le iau simţ o durere persistentă în zonă ovarelor...soţului meu nu ia prescris niciun medicament.. Nu are nici un simptom de nici un gen.mulţumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici