tratament naturist care a functionat

127 comentarii 1 2 345 Înainte ›
0
06-11-2011, ora 21:00
soare victor
Nu este medic/terapeut
soare victor
foarte multumesc respectuos pentru raspunsuri si telefoane.
merg cu sotia miercuri sau joi la, , mama Ana, ,
va tin la curent.sotia nici nu mai vrea sa auda de operatie si ii dau si dreptate
cu stima
victor, petrica si copii [7, 14][o familie extrem de fericita]
galati
0
07-11-2011, ora 21:22
tina38
Nu este medic/terapeut
tina38
Sanatate multa domnule Soare, dumneavoastra, sotiei dumneavoastra si copiilor dumneavoastra.dumnezeu sa va lumineze calea si sa va dea sanatate.mult succes si sa auzim de bine.asteptam cu nerabdare vesti.pace, lumina si iubire.
0
08-11-2011, ora 18:16
vio78
Nu este medic/terapeut
vio78
Pentru domnul soare as vrea sa vorbesc un pic cu sotia sa vedem ea ce simtome are ca v-am zis ca si eu am un nodul de 1, 12 si este dureros si mana ma doare de la el acum am un tratament pe baza hormonala astept sa vad daca are efect la control trebuie sa merg in aprilie si sincer va spun ca imi este frica sa nu se intample altceva cu el doctorul a zis ca deocamdata nu avem de ce sa ne facem probleme mi-a dat sa fac tumorali si au iesit bine dar prolactina e la limita.
0
08-11-2011, ora 18:35
vio78
Nu este medic/terapeut
vio78
Pt yulyana-li vreau sa va intrb unde v-ati operat si ce fel de analize v-au facut inainte ca am si eu un nodul la sanul stang de 1, 13cm si mi s-a dat tratament sa vedem daca are efect ca abia am 10 zile de cand il iau si la control trbuie sa merg in aprilie macar de nu ar mai creste dar ma doare si ma doare si mana doctorul a zis ca e pe baza hormonala si sa nu-mi fac griji deocamdata multumesc sper ca nu te deranjeaza intrebarea mea.
0
09-11-2011, ora 09:06
lylyana-ly
Nu este medic/terapeut
lylyana-ly
Buna vio78. Nu pot sa-ti spun exact ce analize mi s-au facut, pt ca au trecut aproape 20 de ani de atunci, insa stiu ca a fost tot pe baza hormonala, cu deosebirea ca pe mine nu ma durea nimik. Singura problema e ca isi modifica dimensiunile intr-un ritm cam rapid. Cand am dat eu de el, era cat un bob de mazare si in 2 luni s-a facut de 2, 5 cm. Asa am ajuns in Bucuresti la spitalul militar central. diagnosticul a fost de fibroadenom mamar. Am mai avut dureri acu cativa ani, aveam senzatia ca ma frige, nu suportam nici tricoul pe mine, si am fost aici in oras la un medic. Acesta mi-a dat un preparat, un unguent, in urma caruia mi-au disparut durerile alea.. Ce sa zic...urmeaza tratamentul acela pe care ti l-a dat medicul, sau.mai poti consulta eventual un alt medic sa vezi ce-ti spune si al doilea.Insa eu sper ca e bine totul. MULTA SANATATE ITI DORESC.
0
09-11-2011, ora 12:34
vio78
Nu este medic/terapeut
vio78
Pentru lylyana-ly iti multumesc mult pt raspunsul dat sper si eu sa fie bine chiar daca tot timpul ma gandesc sa nu se transforme in altceva mai grav mentionez ca in familie nu am avut niciun caz de asa ceva ma doare mai tare inainte cu 10-15 zile de ami veni CM multa sanatate tie si familiei tale.
0
09-11-2011, ora 20:17
lylyana-ly
Nu este medic/terapeut
lylyana-ly
pt vio78. Conteaza foarte mult si psihicul fiecaruia, incearca sa fii mult mai optimista decat esti, spune-ti mereu ca nu ai nimik si te vei face bine, trebuie sa crezi asta. Am auzit multe femei plangandu-se de dureri de sani inainte de CM, si eu le am, dar nu le-am asociat cu problema pe care am avut-o. E drept ca nu stiu daca sunt normale, si nici la un control n-am fost. nu stiu ce sa zic. eu zic, ca o sa fie bine :). TREBUIE.
0
09-11-2011, ora 21:00
vio78
Nu este medic/terapeut
vio78
Intradevar cu pshicul stau forte prost in momentul cand am gasit nodulul am facut o depresie nu am mai mancat nu puteam sa dorm si plangeam intruna am fost dusa la urgenta si doctoru care era de garda mi-a palpat sanul si azis ca este activ si ca ar putea fi o lovitura din copilarie dar cred ca a zis asa ca sa ma linistesc eu si a zis la sotul meu ca pt linistea mea sa mergem sa facem investigatii si asa ne-am hotarat si am plecat la bucursti acolo din prima a zis ca ar putea fi ceva hormonal ca aveam mici chistulete pe ambele ovare si am facut prolactina si tumorali prlactina a iesit la limita dar tumorali au iesit bine si intradevar am mai auzit varianta cu repetatul ca nu am nimic incepi sa crezi si te ajuta mult dar eu intru in panica repede ce nu e bine dar asa sunt eu iti multumesc pentru sfaturile bune care mi le dai.
0
10-11-2011, ora 21:03
soare victor
Nu este medic/terapeut
soare victor
buna seara la toata lumea
inca o data multumiri pentru toate doamnele care au avut placerea sa ne dea sfaturi si incurajari.
ieri am fost la Mama Ana si am intrat relativ repede la ea.mai era o masina de BT si una B.sotia si cu sora ei au intrat eu m-am odihnit in masina [850km]
au stat pret de 30 de min.pe sotie a contolat-o la san pentru a se convinge cu adevarat ca nu este operata.
i-a doua cataplasme pentru ambii sani pe care trebuie sa-i poarte permanent bagate in sutien.
i-a mai dat si ceaiuri [doua pungi], ceai care trebuie sa bei 1l pe zi.
nu se bea alcool, nu-inghetata, nu-tigari. trebuie tinut post.telefoanele sunau intruna din diferite colturi ale tarii.
sa speram ca se vor vedea rezultate si totul va fi bine pana la urma.
este o speranta si sotia nici nu doreste sa auda de operatie.
doamne ajuta si sanatate la toate femeile ce se confrunta cu asemenea probleme.
din toate drumurile si vizitele la doctori, echografii, mamografii etc, etc, etc, etc.ca barbat trag o singura concluzie
DOAMNELOR SI DOMNISOARELOR FACETI cel putin o data pe an o echografie la sani.OBLIGATORIU.
daca nu, chiar o data la sase luni.60-100 de lei nu este o avere.
cu evolutia sotiei va voi tine la curent permanent.
0
11-11-2011, ora 08:06
vio78
Nu este medic/terapeut
vio78
Imi pare bine domnule soare ca aveti speranta in tratamente naturiste sper sa o ajute pe sotia dumneavoasra si sa fie bine daca nu va suparati puteti sa imi spunti cit va luat pe ceea ce va dat si sa ne tineti la curent daca apare o schimbare sanatate multa va doresc.
0
11-11-2011, ora 09:10
tina38
Nu este medic/terapeut
tina38
Sanatate multa domnule soare, asteptam cu nerabdare vesti, sa fiti sanatosi sa va cresteti copii mari si sa auzim numai de bine.sanatate tuturor.
0
11-11-2011, ora 21:30
mganea
Nu este medic/terapeut
mganea
buna seara, terapia bowen nu a facut nimeni?
0
03-01-2012, ora 22:20
adithzu
Nu este medic/terapeut
adithzu
mai oameni buni...am tot citit cu atentie comentariile tuturor...dar spre surprinderea mea nimeni nu pomeneste de costuri...macar asa orientativ daca tot spuneti ca face treaba buna aceasta femeie...!!?? Poate ne da un raspuns domnul Soare ca tot a mers cel mai recent la aceasta femeie..cat la costat aceaste leacuri.!!?
0
03-01-2012, ora 22:29
suhade
Nu este medic/terapeut
suhade
poti sa tragi singur concluzia ca daca nimeni nu zice de costuri, sunt practic nesemnificative! in plus, atunci cand este vorba de santate nu te mai uiti la costuri.dar eu iti garantez ca te costa mai mult o simpla vizita la medic!
0
03-01-2012, ora 22:33
soare victor
Nu este medic/terapeut
soare victor
buna seara si, , La MULTI ANI, , la toata lumea
m-ati nimerit la fix, maine dim. la 06.00 plec spre mama ANA si dupa aia un mini concediu la vatra -dornei
am zis sa combinam utilul cu placutul
20 lei -punga de ceai [ajunge o luna]
20 lei-cataplasma spate, sani.
10 sau 20 lei este o crema pentru varice [o iau pentru socrul meu]
stima si sanatate
0
03-01-2012, ora 22:53
adithzu
Nu este medic/terapeut
adithzu
multumesc de urare si pt. raspunsul prompt domnule soare...si va urez un mini concediu placut alaturi de familie...!Multa sanatate tuturor celor in nevoie !
0
06-01-2012, ora 14:37
vio78
Nu este medic/terapeut
vio78
Pentru AndreeaGagniuc daca nu te superi am si eu o intrebare pt tine cat de mare e tumora si ce fel de tumora sper ca benigna daca a dat rezultate bune tratamentul am si eu un nodul la sanul stang de 1.13 si mi s-a dat tratament cu mastodynon spunandu-mi doctorul ca e pe baza hormonala dar ma tot gidesc sa nu se transforme in ceva mai grav acum am facut analizele la sange si au iesit bine si la control abia in aprilie trebuie sa merg si cine ti-a recomandat aceste produse iti multumesc pt raspuns.
0
11-01-2012, ora 19:39
byngarz
Nu este medic/terapeut
byngarz
pt VIO78:as vrea si eu tratamentul pt sinuzita de la mama ana

daca stie cineva tratament naturist[chiar de la mama ana] pt ochiuri-bataturi la degetele la picioare arata a negi chiar


multumesc anticipat
0
15-01-2012, ora 08:49
vio78
Nu este medic/terapeut
vio78
Pt Byngarz tratamentul care il da mama ana sunt niste ciaiuri zice ca sunt amestecate peste 100 de plante si niste plasturi care le face dansa sa le aplici pe zona dureroasa timp de o luna acuma depinde din ce zona santeti eu sunt aproape de dinsa o ora de mers cu masina dar sincer am fost o singura data poti incerca sa mergi si o sa vezi ce o sa-ti zica ea.
0
15-01-2012, ora 08:57
vio78
Nu este medic/terapeut
vio78
Pt domnu-l Soare suneti-mi cum se simte sotia dv de la tratamentul de la mama ana si va rog sa i-mi spuneti daca pe ea o doare acel nodul ca pe mine ma doare cu tot cu mana sper ca nu va deranjeaza intrbarile mele va doresc multa sanatate.MULTUMESC PT RASPUNS
0
15-01-2012, ora 11:25
soare victor
Nu este medic/terapeut
soare victor
nu ma deranjeaza absolut nimic.de aceea suntem aici, pentru a ne ajuta reciproc cu sfaturi, idei, opinii etc, etc.
pe sotie nu a deranjat-o niciodata acest nodul, ABSOLUT NICIODATA
este plina de energie de dimineata si pana seara.SI ZICE EA CA L-AR AVEA DE VREO 4 ANI MINIM
aceasta a fost si cauza pentru care s-a intors la 360 grade cu operatia si nu a mai dorit sa o faca. [eu am sustinut-o]
la ultima vizita la mama Ana aceasta i-a spus ca i-a mai dat inapoi sau s-a mai stafidit oleaca, scuze daca nu pot reproduce exact spusele ei.
am stat peste 2 ore jumate si intr-adevar daca nu esti mai aproape de ea e greu cu transportul si chiar costisitor.
dar daca e sa se vada rezultate nu mai conteaza absolut nimic.saptamana viitoare sotia face o echografie si va voi spune exact daca au intervenit schimbari cu acest nodul.tot saptamana viitoare si un test papa nicolau.
e LEGE ca 2 echografii la san si un test p.n. se vor face fara discutie anual.
totul se ia din pripa cand e vorba de sanatate.

P.S.
renunt la acest p.s., care daca l-as fi scris as fi umplut de pesimism multe doamne care citesc aceste randuri sau poate le-as fi speriat sau panicat.
spun doar atat : MERGETI la controale bianual sau anual, NU STATI FARA ECHOGRAFII SAU TESTE.
va dorim sanatate si optimism la toate dintre dvs.
data viitoare cand vom mai merge la Sabasa voi putea lua in masina 1 sau 2 pers, de pe traseul pe care mergem noi.bineinteles si retur si absolut gratis.[gl- tecuci-adjud-bacau-ptr.neamt-bicaz-sabasa]
0
17-01-2012, ora 09:24
vio78
Nu este medic/terapeut
vio78
PT DOMNUL SOARE Va multumesc pt raspuns si chiar va rog sa ne scrieti dupa ce face ecograf sa vedem daca s-a mai uscat asa cum a zis mama Ana si va mai intreb daca i-a dat sa faca analize la sange cand a fost la medic de a propus operatie va multumesc.SANATATE SI SA AUZIM NUMAI DE BINE.
0
11-02-2012, ora 09:31
skorpio001
Nu este medic/terapeut
skorpio001
Buna tuturor..
Am avut si eu ocazia sa o cunosc pe aceasta vindecatoare, Ana din Sabasa acum vreo doua saptamani si am sa va spun si eu aventura mea la ea.
Inainte, ca orice om normal care pleaca spre necunoscut ( impreuna cu un var de al meu care avea o problema dermatologica si care auzise de ea primul), am facut niste investigatii pe net despre aceasta doamna.Cum am cautat si eu si el si nu am gasit nimic de rau scris in niciun post pe net, am hotarat sa plecam spre ea.Eu mai mult de curiozitate, el avand probleme grave dermatologice pe piele( prurigo acut) si negasind pe nimeni care sa il ajute in aceasta problema de luni de zile iar banii, cheltuiti cu duiumul.Dupa un drum de vreo 6 ore, am ajuns la batrana in care sincer sa fiu incepusem sa am o incredere aproape oarba si datorita entuziasmului partenerului meu de drum...
Am ajuns:poarta era deschisa si cum era cainele legat am intrat si am inceput sa strigam la tanti Ana..Cum nimeni si nimic parea sa nu ne auda, am sunat pe fix la dumneaei.A strigat la noi o voce de femeie:cine e acolo?Am raspuns politicos cine suntem si dc suntem acolo si ca in prealabil vbisem la telefon.Si-a amintit si ne-a bagat repede intr-o casuta mica si veche, intr-o camaruta unde unde un perete era plin de icoane.In acest timp ne-a spus ca tocmai anuntase 100 oameni care aveau de gand sa vina la dumneaiei sa nu mai vina ca e zapada si frig si in caz de ceva nu are unde sa ii cazeze si a inceput sa ne explice ca vin la ea si din afara tarii.Mi s-a parut un pic ciudat sa ne spuna asa ceva, mai ales ca se arata o femeie credincioasa ; dar se pare ca smerenia nu era calitatea ei principala avand in vedere laudele...
Ne-a intrebat ce avem si varul meu a inceput sa ii zica in detaliu aratandu-i pielea cu probleme.Ea a tras un ochi si a zis ca stie ce are si ce sa ii dea si o sa ii treaca fara probleme cu acea crema:mai mult:o sa ii ramana...
Ii pune intr-un borcan 3 linguri de alifie de a ei de frupt cum ii zice ea(untura de cine stie ce si cate animale cu un miros ingrozitor, dar totusi suportabil)si il asigura ca daca se da cu aia ii trece fara probleme..El a mai cumparat pentru o matusa si o prietena si ceaiul magic din 100 plante...
Ajungand la mine, eu am zis ca am insomnii, cateodata stari de oboseala.Imi taie pe loc o bucata de piele de vitel pe care pune ca si cum ar framanta un fel de crema mai tare cu ceara, propolis si doar ea stie ce era acolo, cu o bucata de carpa si imi zice sa o pun pe frunte.O pun si ma intreaba ce simt.Avand in vedere ca acolo era frig, zic ca e rece.Imi zice ca in acest caz de simt asa, am fost lovit la cap cand eram mic 1-2 ani si nu tin eu minte.M aintreb si acum daca ziceam ca simt ceva cald ce spunea.Mi-a dat bucata aia de vitel sa o iau acasa si sa o tin pe frunte gen Rambo o perioada si o sa vad ca e ok...Am luat si eu niste crema de aia cu unturi si ceai si am parasit locatia fericiti si cu incredere incredibila...Vbea cu atata siguranta incat era imposibil sa nu credem ca ce spune dansa nu se va intampla...
Dupa aproape doua saptamani, varului meu nu numai ca nu i-au trecut acele leziuni pe piele, dar il mananca si mai tare, s-au inmultit si il dor...O suna pe doamna si ii spune acest aspect.Ea ii spune ca nu se poate, toti s-au vindecat pana acum, sa mai bea si ceai de ala cumparat pt. altii de fapt si sa mai faca si baie cu ceai de nuc sau ceva de genu...si i-a inkis telefonul.
Eu dupa doua saptamani ma simt la fel si acea bucata de vitel pe langa faptul ca nu ma ajuta la nimic, ma incomodeaza la somn si mai are si un miros aiurea..Nici acum nu imi vine sa cred cat de mare teapa ne-am luat la acea asa zisa vindecatoare si cum ne-a prostit o femeie de varsta a IV- a si cine stie pe cati pana la noi..Sper ca prin acest post sa ajut pe unii care au fost sau sunt la un moment dat disperati ca noi, sa se gandeasca de doua ori inainte de a vizita aceasta batrana absolut mincinoasa.
Multumesc...si..pls HELP US Someone!

PS:si acum mai stau cu pielea de vitel cu alifie de aia pe cap in speranta ca doar mi se pare mie ca am luat teapa.. :(
0
07-03-2012, ora 16:00
rellena
Nu este medic/terapeut
rellena
buna ela, as vrea sa scrii mai multe despre tratamentul pentru chisturi ovariene daca se poate
si eu am aceasta problema de sanatate si as vrea sa vad daca mai pot face ceva
inafara de operatie, pt ca am fost operata odata si nu am nici un rezultat pozitiv
te rog
0
05-07-2012, ora 15:05
sssggg1952
Nu este medic/terapeut
sssggg1952
buna tuturor
nu va lasati influentate(ti) de comentariul lui scorpio001
faceti o excursie si o vizita mamei Ana de la Sabasa com Borca jud Neamt.
Cheltuielile cu aceasta mica excursie merita. Sunt asa de minunate acele peisaje din acea zona incat sigur nu veti mai avea asa curand insomnii fara cataplasma la cap. Ceaiul de 100 de plante merita pentru ca organismul isi ia ceva din ceea ce are nevoie. Mie mi-a ajutat f.f. mult acest ceai pe care il folosesc in continuare. Cataplasmele aplicate la sin mi-au ajutat nespus de mult si bine. Nu am facut nici biopsie nici test PAPA Nicolau. Este suficienta consultatia manuala si examinarea microsopica cu LAMA. Ecografia ajuta medicul daca stie sa citeasca. Deci eu nu mai simt nodulii la sin incat sa fiu nevoita sa merg la analize si operatie SIN si altele...
0
04-12-2013, ora 12:39
soare victor
Nu este medic/terapeut
soare victor
revin pe aceasta discutie dupa aproape 2 ani de zile de la ultima postare
un telefon primit de la cineva din giurgiu m-a facut sa-mi aduc aminte ca am ramas foarte dator pe acest forum
si imi cer mii de scuze tuturor celor ce au necazuri cu acesti noduli

sotia mea dupa un an si ceva de batut drumuri la aceasta femeie [ baba Ana] si un tratament cu, , female hormone blend, , de la solaray a scapat de tot de acest nodul
am facut 3-4 drumuri, ne-a dat femeia ceaiuri si acea compresie [ prapuri] pe care sotia i-a tinut la sani si a respectat intocmai tot ce i-a spus Baba Ana.
in acelasi timp, timp de un an si ceva a luat, , female hormone blend sp-7, , de la solaray.4-6 capsule pe zi
nu ma intereseaza sa-i fac reclama gratuita acestei batrane sau sa promovez in vreun fel tratamentul naturist 100% de mai sus.
atat vreau sa atrag atentia d-lor si dr-lor sa nu dea in gat la operatii si taieri si sa complice mai mult lucrurile, exact cum era sa facem si noi
eram programati la taiat ambii sani [ 100 mil cu totul] pentru un nodul mic care numai cu ajutorul Celui De Sus a reusit sa scape de el
in timpul a un an si doua luni sotia a facut vreo 4 echografii mamare.ultima data cand s-a prezentat la control la acelasi doctor, a ramas mut de uimire ca nu i-a mai gasit nodulul [ asa mic cum era]

se uita la echografiile facute de el in ultimul an si compara cu ce vedea si era mut de uimire ca nu il mai gasea
ceva extrem de important ce am uitat sa spun : sotia nu a mancat zare de carne sau produse animale timp de 12-14 luni.
totul ce v-am povestit este exclusiv real, fara a exagera cu ceva sau fara a dori a face reclama cuiva sau vreunui produs
nu va panicati si luati decizia cea mai buna, nu va operati imediat cum va recomanda aproape toti doctorii.
multa sanatate si luati decizii bune
sunt alternative naturiste [ de calitate, atentie, nu la 8-9 lei cutia ] de 10 ori mai bune decat cutitul.
0
21-12-2013, ora 02:28
Catutz89
Nu este medic/terapeut
Catutz89
Salut, ma numesc Catalin am 24 de ani, sunt din Galati.In 2011 am fost diagnosticat cu Hepatita B, pe cand faceam o scoala postliceala.De atunci pana acum, doar odata mi-au crescut transamniazele maxim pana la 80, dar acum le am normale, nu depasesc, iau protectoare de ficat, si ceva produse de la Calivita.viremia am facut-o anu trecut era minima.Insa vreau sa stiu daca mama Ana, ofera tratament si pentru boala mea.Astept pareri, de preferat de la cei care au fost sau sunt in situatia mea.
Poate lasa-ti si un numar de telefon.
Am mai auzit si de argila algo, cica ar fi buna.

Stima si Santate ca e mai buna ca toate.
0
15-02-2014, ora 20:05
TomaAgripina
Nu este medic/terapeut
TomaAgripina
mama ana mai traieste
0
06-11-2015, ora 17:05
Mariana Arapasu
Nu este medic/terapeut
Mariana Arapasu
Dragele mele cele care citesc aceste randuri nu mai credeti in minuni, am fost si eu la mama Ana in septembrie2015 dar tratamentul care mi la dat cu pielea de vita cu mixtura care era pe ea la mine nu a avut nici un efect l-am purtat 2 luni in speranta ca se va intampla o minume --dar minunea a venit nodulul a crescut atat de mult incat acum cand am facut mamografia dr mi-a spus ca este f grav..Am fost cu ochii inchisi imi reprosez fiecare secunda care a trecut si nu am fost la spital. Acum trebuie sa merg sa fac punctie sau ce-mi recomanda medicul chirurg.Va rog nu face-ti aceeasi greseala care am facut-o si eu. Treziti-va ce poti face azi nu lasa pe maine pt ca ve-ti regreta--asta am patit eu -- sanatate va doresc din tot sufletul
0
22-01-2016, ora 15:33
nicoletachelaru
Nu este medic/terapeut
nicoletachelaru
Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu o informatie, a mai fost cineva la doamna Ana pentru cancer laringian...multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
127 comentarii 1 2 345 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nodul dureros la sân
  • Când trebuie operați nodulii la sân?
  • Chisturile ovariene - important de știut
  • Biomarkeri pentru identificarea leziunilor premaligne la sân - o nouă perspectivă în abordarea sănătății sânilor la femei
  •