tratament naturist care a functionat

03-12-2008
ellla222
Nu este medic/terapeut
ellla222
cataplasma din rasina de brad si alte plante care m-a vindecat pe mine de noduli mamari in numar de 5, pe o prietena de chisturi ovariene si pe alta de cancer mamar avansat
impachetare cu plante ce a dus la vindecarea unui fibrom cat o minge, a unui cancer de col faza 1 ciroza hepatica faza incipienta
tratamentul si adresa am luat-o dintr-un ziar cunoscutsi nu stiu daca e voie sa-l dau
127 comentarii 12 ..... 4 5 Înainte ›
0
05-12-2008, ora 21:39
ellla222
Nu este medic/terapeut
ellla222
Va ofer informatii cu cea mai mare placere, desi medicii in general nu dau doi bani pe medicina alternativa.
Cu cativa ani in urma a aparut in Formula As un reportaj despre o batrana din Neamt, Comuna Borca, sat Sabasa, cunoscuta sub numele: mama Ana.
In acel moment eram disperata deoarece aveam 5 noduli si de 6 luni urmam tratament medicamentos fara rezultat, Desi eram f circumspecta am mers la ea si in 5 zile 4 au disparut, iar al cincilea care avea dimensiunile unei prune devenise cat o boaba de mazare.De atunci au trecut 5 ani si nu au reaparut.
O colega de a mea programata la operatie la Iasi avand cancer in stadiul 3 cred (ii curgea infectie din san)nu mai are absolut nimic.
O alta prietena de-a mea cu ovare polichistice si menstruatie o data la 3 luni este perfect sanatoasa, iar o alta infertila are un baietel minunat dupa ce medicii din Iasi au facut tot felul de experimente pe ea timp de 13 ani.
Am mai dus acolo o doamna la 40 de ani cu un fibrom foarte mare care s-a dizolvat si una cu celule precancerigene col uterin care si-a revenit.
Nu are rezultate la cancerul pulmonar, diabet, vitiligo.
Rezultate bune are la parti moi dupa cum observati si la ciroza hepatica stadiu incipient.
Mentionez ca se trateaza acolo si cativa profesori universitari de la Iasi.
Nu am de ce sa-i fac reclama gratuita, dar ma rog in fiecare zi pentru ea sa fie sanatoasa.
Numai bine!
0
07-01-2009, ora 21:33
anelore34
Nu este medic/terapeut
anelore34
...de ce Ella nu ne spui si noua tratamentul in ce anuma consta..?...mai detaliat daca poti fireste...! Toate cele bune!
0
09-01-2009, ora 16:04
ellla222
Nu este medic/terapeut
ellla222
are 2 tipuri de tratament
primul in special pentru sani in care aplica un amestec de rasina cu ceara, untura sigur ca eu m-am patat pe haine.Sigur ca nu-mi pot da seama exact ca doar nu mi-a zis secretul. Dar din cate mi-am dat eu seama. amestecul acesta stiu ca il fierbe 10 ore dupa care il lasa la racit si-l tine intr-un recipient.Cand m-am dus la ea, a aplicat amestecul asta care seamana cu o crema un pic mai densa pe o piele de vitel si trebuia sa-l tin la piept toata ziua si toata noaptea cu o pauza de o ora. Vreau sa-ti spun ca 3 nopti nu ma puteam ridica din pat de ametita ce eram.Cataplasma asta costa 200 mii lei si te tine vreo 6 saptamani.
Al doilea tratament este f simplu dar ingrozitor in acelasi timp.
Amesteca 4 cepe mijlocii taiate marunt cu sfecla data pe razatoare de dimensiunea unui ou de gasca si 4 linguri de untura.Astea le incalzeste f tare si la sfarsit adauga planta uscata si foarte farimitata, planta care nu pot sa=mi dau seama ce este. Amestecul il pune intr-un prosop si ti-l aplica atat de fierbinte cat poti suporta.Eu la inceput nu am simtit nimic.Dupa 2 ore am crezut ca iau foc.Parca aveam mercur in mine..Si tre s-o tii o zi si o noapte dupa care se reincalzeste si se mai tine o zi si o noapte. Ei cam incepe samiroasa ceapa aia asta e problema. Prietena mea a facut-o fara ceapasi a mers, desi femeia zicea ca ceapa deschide porii si e bine de pus.Asta m-a costat 1 mil lei vechi.Daca vrei mai mult sa-ti zic, imi spui si-ti dau adresa mea de e-mail.
Sanatate!
0
09-01-2009, ora 19:23
anelore34
Nu este medic/terapeut
anelore34
multumesc frumos Ella, esti o scumpa, -*.Sper sa putem comunica.Inca o data multumesc si sa ai un sf de saptamana cat mai frumos si calduros!Anelore


(*modificat de administrator)
0
10-01-2009, ora 12:19
ellla222
Nu este medic/terapeut
ellla222
cu cea mai mare placere un weekend placut si tie.!Eu am 33 de ani.Vad ca avem varste apropiate si locuiesc in Focsani.Tinem legatura
0
10-01-2009, ora 19:56
anelore34
Nu este medic/terapeut
anelore34
.o sa te rog frumos sa-mi dai adresa ta de mail sau id de mess Ella, sa putem tine legatura, eu locuiesc in Braila.toate cele bune si o saptamana minunata!
0
12-01-2009, ora 19:07
cris_m
Nu este medic/terapeut
cris_m
Buna Ella,

sunt si eu interesata de mai multe detalii in ceea ce priveste vindecarea pe cale naturista a nodulilor la sani. -* si vreau de asemenea mai multe detalii despre cum pot ajunge, eventual imi poti lasa un nr de telefon unde o pot contacta. eu sunt din bucuresti si doresc sa-i fac o vizita d-nei.
multumesc anticipat!



(*modificat de administrator)
0
21-01-2009, ora 12:20
dragospan
Nu este medic/terapeut
dragospan
In urma unei mamografii si ecografii prietenei mele i-au fost depistati 4 chisturi mamare, as dori mai multe informatii si eventual un tratament de succes.Multe multumiri
0
03-02-2009, ora 21:14
iliaoros
Nu este medic/terapeut
iliaoros
am 45 de ani si am fost diagnosticata cu cancer col uterin stadiul II/III, la Maternitatea Bucur.profesor doctor Crisan.As dori sa stiu daca a mai fost operata cineva de domnul profesor.
Acum urmez cobaltoteraia la Coltea unde am facut 15 sedinte din 27.Doctorul a spus ca s-a mai retras si acum ar fi stadiul IIB.
Sunt noua pe forum
Multumesc!
0
19-03-2009, ora 12:04
bulgaras10
Nu este medic/terapeut
bulgaras10
buna ziua
am 45 ani si in urma cu 8 ani am facut o tomografie la cap si mi a iesit un edem.intrasem in panica pentru ca aveam dureri groaznice de cap, sageti pe diagonala capului incluzand un ochi, pana la nivelul gurii, care, pret de cateva secunde ma faceau sa am niste grimase oribile.stiam mai demult de doamna ana din borca de la niste rude cu alt fel de probleme(rezolvate partial sau total, hernie de disc, hernie inghinala), si am zis sa incerc.si eu inainte de a apela la tratamentul medicului care mi recomandase ceva(nu mi amintesc).am primit o cataplasma pe care am purtat o in fiecare noapte timp de
1 luna, fara sa ma spal pe cap(a fost groaznic), si sa stau cu caciula. din zi in zi mi s au ameliorat durerile pana au disparut si de atunci am mai avut acele dureri.inainte sa ajungeti la "cutit", incercati toate solutiile posibile.sanatate multa
0
20-03-2009, ora 12:54
ellla222
Nu este medic/terapeut
ellla222
In sfarsit cineva care a fost la Sabasa. si s-a vindecat.Unii credeau ca sunt dusa cu sorcova.E greu sa mai ai incredere in oameni cand sunt atatia zisi "tamaduitori".Dar femeia asta chiar exista si face minuni!
0
21-03-2009, ora 10:01
bulgaras10
Nu este medic/terapeut
bulgaras10
buna ella,
si mie mi a fost frica sa bat toba pt ca putini te cred!iasa ca, mi au trebuit 8 ani, si, noroc cu tine!
eu am aflat absolut intamplator de la cineva care povestea ca s a simtit bine de tot dupa niste zile petrecute acolo pt o hernie de disc(nu si mai putea misca picioarele, pt care medicii nu i puteau "oferi" decat operatia.poate unii/unele, vor incerca doar cand vor fi epuizat toate variantele!
toate bune
0
23-03-2009, ora 15:37
ellla222
Nu este medic/terapeut
ellla222
Asta asa e!Se duc la ea cand nu se mai poate face nimic.Dar sunt si multi excroci si oamenii nu mai au incredere.Eu tot din intamplare am aflat de ea si am ezitat mult pana m-am dus.Dar aveam dureri mari si trebuia sa ma operez.Atunci mi-am luat sotul de mana si am plecat spre ea.El zicea ca mergem la vreo vrajitoare dar nu m-a refuzat si nici nu a comentat stiind in ce situatie sunt.Stiu ca nu e placut tratamentul dar acum il fac preventiv si nu mai iau in seama nici mirosul si nici faptul ca imi pateaza hainele.Sa-i dea D-zeu sanatate si s-o tina-n viata cat mai mult.Ma bucur ca sunteti bine si nu ati ajuns la operatie caci nici nu cred ca nu ramaneati cu sechele in cel mai bun caz.Puteati si sa muriti.Multa sanatate si o zi buna!
0
06-05-2009, ora 11:38
netel555
Nu este medic/terapeut
netel555
Draga ellla,

Foarte interesante explicatiile legate de tratamentul urmat de tine, sunt si eu direct interesata, mama mea in varsta de 77 ani are o tumoare la san, inoperabila, nu va putea lua citostatice, va primi doar un tratament homeopat si iradieri locale. Te rog frumos, as dori adresa persoanei care te-a vindecat si modalitatea de contact. Numai bine si sanatate tuturor!
0
11-05-2009, ora 14:11
tusky
Nu este medic/terapeut
tusky
buna ellla si eu sant interesata si as vrea sa iti adresez si eu cateva intrebari -*, astept merci.



(*modificat de administrator)
0
26-05-2009, ora 21:50
tavy71
Nu este medic/terapeut
tavy71
Buna ellla222, am un fibrom uterin si as vrea in vara aceasta sa merg la d-na Ana.locuiesc in celalat capat al tarii, in Oltenia si as vrea sa te intreb cite ceva.-*.multumesc



(*modificat de administrator)
0
28-05-2009, ora 11:45
luizatrocea
Nu este medic/terapeut
luizatrocea
buna ella222, am vazut ca la tine a functionat acest tratament, eu sunt in aceeasi situatie in care erai si tu, te rog foarte mult as dori sa-mi dai adresa si tel.acestei femei ptr. ca sunt disperata si nu vreu sa ajung sa ma operez., -. Iti multumesc foarte mult si ii sunt recunoscatoare lui Dumnezeu ca m-a ajutat sa te gasesc.


(*modificat de administrator)
0
31-05-2009, ora 09:54
tavy71
Nu este medic/terapeut
tavy71
Luizatrocea, indraznesc sa-ti dau eu nr. de telefon al d-nei Ana Lupescu.l-am gasit pe un alt forum despre fibromul uterin, unde fetele de acolo discutau despre "mama Ana" din Sabasa.Nr.tel. 0233269600, Ana Lupescu, Com. Borcea, sat Sabasa, jud. Neamt.Eu voi ajunge la dumneaei prin iulie-august pentru fibromul meu.te-as ruga, daca ajungi mai devreme decit mine, sa-mi scrii pe mail ce ai facut si cum au decurs lucrurile.Iti doresc sanatate multa si izbinda.-*

(*modificat de administrator)
0
31-05-2009, ora 11:32
tavy71
Nu este medic/terapeut
tavy71
Luiza, imi cer scuze, localitatea se numeste Borca si nu Borcea(fotbalul asta!) si este situata pe drumul national Piatra Neamt-Vatra Dornei, cam la 50-60 km de Piatra Neamt, cu trecere prin Durau, Ceahlau.Te pup si sa auzim de bine.
0
01-06-2009, ora 14:48
darla
Nu este medic/terapeut
darla
ellla222 sa inteleg ca acest tratament il faci acolo, nu acasa?doresc si eu amanunte, va rog, va rog, -*




(*modificat de administrator)
0
05-06-2009, ora 13:16
tina38
Nu este medic/terapeut
tina38
Fetelor eu am fst ieri (04.06.2009) la mama Ana, un om blajin, bun la suflet si cu credinta.ceea ce m-a socat cel mai mult a fost faptul ca a vrut sa-mi dea mancare pentru drum ca am venit de la distanta mare.Tot ce pot sa va spun este faptul ca mi-a dat tratament ptr psoriazis si un nodul pe glanda tiroida pe care il fac 1 luna de zile. Vreau sa va spun ca de ieri de cand am venit de la ea nu mai fumez ceea ce pentru mine este ceva ptr ca fumez de 20 ani si nu am putut sa ma las niciodata. va tin la curent peste o luna despre boala si tratament.daca vreti sa ma intrebati ceva va stau la dispoztie.
0
05-06-2009, ora 21:27
tavy71
Nu este medic/terapeut
tavy71
Tina, vreau sa stiu cum ai procedat.ai sunat, te-a programat, a durat mult pina te-a chemat la ea.In ce consta tratamentul, cite zile ai stat acolo, cit a costat.Iti doresc multa sanatate si sa ai rezultate foarte bune.
0
05-06-2009, ora 21:30
tavy71
Nu este medic/terapeut
tavy71
Tina, sa scrii, nu musai peste o luna de tratament.Semne vor fi chiar dupa o saptamina.te rog tine-ne la curent, eu intru zilnic sa vad daca a mai scris cineva ceva.daca vrei sa trimiti mesaj privat, ai adresa mea de mail mai sus.Pupici importanti si sanatate.
0
06-06-2009, ora 15:53
tina38
Nu este medic/terapeut
tina38
am sunat cu o zi inainta sa vad daca este femeia acasa sau doamne fereste daca mai traieste ptr ca nu stiam absolut nimic de ea decat ca vindeca prin plante.bine am facut ca am sunat ptr ca i-am spus de la telefon ce am si ea mi-a pregatit o crema ptr maini chiar in ziua aia. Am pl la ora 4.00 din cta si am fost la ea pe la 11.30 dar a plouat aproape tot drumul. Am intrat la ea (doar ce iesise o doamna din BN fusese ptr fata ei avea un nodl la san) si am stat de vorba, eu vorbeam si ea asculta si impletea.ma ascultat mi-a dat o iconita si eu iam dat braul maicii domnului pe care il port cu mine tot timpul.am luat tratamentul pe care i=l tin 1 luna si pe la 12.30 eram pe drum inapoi spre casa ca aveam copilul singur acasa.daca vrei poti inopta si la ea ca are camere dar la mine nu era cazul.de bani pot sa-ti spun ca nu mi-a luat multi.daca vrei mai vb pe net ca si eu intru mai des aici. scuzati-mi dezacordurile daca am facut. Va doresc sanatate si hotarati-va daca vreti sa va duceti ca mie mi-a luat mult timp sa ma hotarasc. Si sa aveti credinta in suflet si va fi bine.
0
06-06-2009, ora 16:23
darla
Nu este medic/terapeut
darla
Dintre fetele care s-au tratat la mama Ana a avut cineva fibrom intramural? eu am un fibrom intramural care nu a cedat cu nici un tratament naturist, am inteles ca astea sunt si cele mai capoase.pe un alt forum am citit si de tratamentele d-lui Vasile Ierima cu rezultate f bune
0
08-06-2009, ora 14:44
tavy71
Nu este medic/terapeut
tavy71
Eu am fibrom intramural dar inca nu am ajuns.Cum am mai spus voi ajunge in august, dar ellla a spus deja despre o doamna cu un fibrom cit o minge si sigur era intramural.Deja pentru fibrom, se pare ca tratamentul este sigur.Incearca si tine-ne la curent.Sanatate si pupici.
0
29-06-2009, ora 19:41
eli123
Nu este medic/terapeut
eli123
As fi foarte interesata sa primesc raspuns la problemele mele expuse anterior. Multumesc
0
29-06-2009, ora 19:47
eli123
Nu este medic/terapeut
eli123
Buna dragele mele As vrea si eu sa schimb niste impresii cu cineva care s-a vindecat de noduli mamari dupa tratamentul d-nei ANA LUPESCU.Eu am un nodul la sanul stang de 2 8-3 8cm marisor.As vrea sa stiu daca cineva care a avut nodul si a purtat acel plasture in timpul tratamentului simtea usturimi si dureri suportabile in zona nodulului.De asemenea cam cit dureaza aceste dureri si daca la un moment dat inceteaza.Am mare incredere in aceasta femeie. Ar fi interesant de stiut cat timp a purtat acel plasture.Va Multumesc tuturor celor care ati dat informatii despre aceasta posibilitate de tratament.eli123
0
02-07-2009, ora 09:30
puica.audit
Nu este medic/terapeut
puica.audit
As vrea si eu numarul de telefon al mamei Ana.
0
02-07-2009, ora 20:37
eli123
Nu este medic/terapeut
eli123
TEl.mama ANA 0233269600 Com.Borca sat.Sabasa-Este pe drumul de la Piatra Neamt la Bicaz-Poiana Teiului (spre Vatra Dornei).Eu doresc de asemenea detalii de la o persoana care deja s-a vindecat.Multumesc foarte mult.ELI123
Adaugă un comentariu / răspuns
127 comentarii 12 ..... 4 5 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
03-11-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Carbunele vieții
Carbon Elixir
Conține molecula C60 - Premiul Nobel. Superantioxidant este de 172 de ori mai puternic comparativ cu vitamina C, antiaging, protecția împotriva radicalilor liberi și radiațiilor 5G, booster imunitar, îmbunătățirea funcției creierului, accelerarea creșterii părului, îmbunătățirea performanțelor sportive, crește semnificativ rezistența generală a organismului.
Vezi detalii
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nodul dureros la sân
  • Când trebuie operați nodulii la sân?
  • Chisturile ovariene - important de știut
  • Biomarkeri pentru identificarea leziunilor premaligne la sân - o nouă perspectivă în abordarea sănătății sânilor la femei
  •