tratament indelungat cu antibiotice pentru infectie urinara

13-03-2012
aly_bade
Nu este medic/terapeut
aly_bade
buna seara, in urma cu 3 saptamani am facut o infectie urinara cu dureri pelviene, dureri de vezica si mictiuni dese, atat diurne cat si nocturne, fara usturimi la urinare fara febra...am fost la un medic generalist pt ecografie si m-a diagnosticat cu BIP, BOALA INFLAMATORIE PELBINA, am urmat tratament cu zanocin cu antibiotic, flamexin si ovule cervugid, plus urinal akut, nu mi-au trecut senzatiile de durere si nevoia de mictiune, acum urmez tratament cu urinol si ciprinol de 3 zile si nici o ameliorare.am 25 de ani si sunt femeie, am mai avut in trecut probleme cu infectii urinare, , , , cistite, dar ca acum..am zis ca dupa terminarea tratamentului cu ciprinol sa fac o urocultura si sumar urina, , , la ecograf nu mi-a iesit nik notabil decat zona pelviana inflamata.va rog sa ma ajutati cu un sfat!
1 comentarii
0
14-03-2012, ora 12:01
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Dupa o saptamana de la intreruperea tratamentului, puteti face un sumar si o urocultura, iar daca spune ca aveti anexita, o analiza la secretie din col, pt a vedea daca exista infectie care ar da aceasta inflamatie si in functie de rezultate, urmati tratamentul corespunzator..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.