tratament homeopat pt.imunitate

29-06-2011
miky1126
Nu este medic/terapeut
miky1126
buna, am si eu un copil de 5 ani care imi raceste tot timpul, m-am saturat sa ii tot dau siropuri si antibiotice.recomandati-mi si mie ceva pe baza de plante pt.imunitate(i-am dat imuno kid dar degeaba), va multumesc anticipat !
4 comentarii
0
29-06-2011, ora 22:16
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
am si eu aceeasi problema cu bebe al meu. si eu i-am dat fel si fel de siropuri dar nimic. trebuie sa intrebam un pediatru daca exista vreun vaccin ceva.
0
30-06-2011, ora 20:58
dinno4949
Nu este medic/terapeut
dinno4949
Apelati la un doctor homeopat si bowenterapeut.
0
30-06-2011, ora 21:32
enemgabriel
Nu este medic/terapeut
enemgabriel
Daca s-au adminstrat antibiotice, e bine de stiut ca antibioticul distruge flora intestinala, mai precis bacteriile benefice si implicit o parte din sistemul imunitar.Trebuie sa refaceti flora intestinala cu probiotice si prebiotice, apoi adimistrarea de suplimente alimentare bogate in vitamine si minerale.Trebuie stiut ca flora intestinala se reface foarte greu si atunci pot aparea perioade mai lungi de refacere a sistemului imunitar.Rabdare si o alimentatie cat mai putin bogata in aditivi alimentari, fara bauturi carbogazoase si fara preparate care au fost supuse la temperaturi inalte.Sanatate.
0
21-09-2013, ora 13:12
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Terapeut Domitian Ioan Pasca
In completare iti recomand folosirea de gemoderivat din muguri de coacaz negru si vitamina c.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
03-11-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Carbunele vieții
Carbon Elixir
Conține molecula C60 - Premiul Nobel. Superantioxidant este de 172 de ori mai puternic comparativ cu vitamina C, antiaging, protecția împotriva radicalilor liberi și radiațiilor 5G, booster imunitar, îmbunătățirea funcției creierului, accelerarea creșterii părului, îmbunătățirea performanțelor sportive, crește semnificativ rezistența generală a organismului.
Vezi detalii
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cancerul și sistemul imunitar
  • O pastilă care imită sistemul imunitar
  • Un nou pas spre crearea unui medicament pentru tratarea rapidă și completă a alergiilor
  • Mediul, mai important pentru sistemul imun decât ereditatea
  • Serviciile de homeopatie - decontate de stat?
  • Efectele benefice ale soarelui asupra sistemului imun
  • A fost descoperită o substanță ce acționează asupra sistemului imunitar precum adrenalina
  • Probioticele și sistemul imunitar
  • Modificările sistemului imunitar pot promova îmbătrânirea sănătoasă
  •