tratament homeopat folosit

12-02-2010
Ole-Ot
Nu este medic/terapeut
Ole-Ot
luni: IGNATIA CH 30- dimineata
32a - pranz
MONILIA 9 ch - seara
marti:- SULFUR - dimineata
- 32a - pranz
- Rp/ Nr.124 - seara
miercuri:- SOLIDAGO VIRGA aurea -9ch - dimineata
- 32a - pranz
- 124 - seara
joi: - GELSEMIUM CH 30 -dimineata
- 32a - pranz
- MONILIA CH 30 - seara
vinero: - STAPHYSAGRIA CH9 -dimineata
- 32a - pranz
- 124 - seara
sambata: - ACTAEA RACEMOSA 9CH -dimineata
- 32a - pranz
- 124 - seara
duminica: - PULMIN-HISTAMIN CH30 - dimineata
- 32a - pranz
- OSCILLOCOCCINUM - seara
Mentionez ca nu mi a fost interzisa cafeaua pe perioada tratamentului, deci am baut una si o cana de ceai verde.
Am mai luat COACAZ NEGRU dimineata, TEI ARGINTIU la pranz..
4 comentarii
0
13-02-2010, ora 05:59
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Poate ca ar fi bine sa mergeti la un alt homeopat, eventual cineva care prescrie remedii mai putine si mai rar administrate. Pana atunci, mai luati o doza de Sulphur.
0
15-02-2010, ora 10:29
o zi buna
Nu este medic/terapeut
o zi buna
Pe criteriul ca daca faci mai multe lucruri o data, faci prost, ar fi util sa ascultati sfatul dr Dragomir.
0
17-05-2010, ora 14:10
elena54
Nu este medic/terapeut
elena54
Am 54 de ani, acum 3 ani facand analize de rutina mi-a iesit un aslo marit cca.350, am facut 4 luni moldamin 1/sapt.Am repetet analizele si deja era 550, am facut 3 luni 2/sapt(moldamin)sunt si plinuta nu am mai suportat si gata, nu am mai facut nimic.Am fost la cateva luni la un medic ORL-ist care practica homeopatia care mi-a spus ca la aceasta varsta nu se mai reduce aslo.Acum 2 luni am facut analize ptr.colesterol, ficat(am si antigen b)si am facut aslo din nou, rezultatul 1050, am facut penicilina cate 1, 5/mil timp de 8 zile 1 la 6/h, am asteptat 1 luna dupa tratament, am repetat aslo si a iesit 1032.Sunt disperata, sunt hipertensiva, probleme cu, cutiuta(atacuri panica)ce pot face?
0
24-05-2010, ora 22:33
o zi buna
Nu este medic/terapeut
o zi buna
Mergeti la un medic homeopatic, caci altfel lucrurile pot degenera urat pe viitor. Faceti si exudat faringian si nazal. Si repetati ASLO la o luna, timp in care tratati aceasta problema.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
03-11-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Carbunele vieții
Carbon Elixir
Conține molecula C60 - Premiul Nobel. Superantioxidant este de 172 de ori mai puternic comparativ cu vitamina C, antiaging, protecția împotriva radicalilor liberi și radiațiilor 5G, booster imunitar, îmbunătățirea funcției creierului, accelerarea creșterii părului, îmbunătățirea performanțelor sportive, crește semnificativ rezistența generală a organismului.
Vezi detalii
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Homeopatie
  • Serviciile de homeopatie - decontate de stat?
  •