tratament dupa avort

27-06-2008
madallynutza
Nu este medic/terapeut
madallynutza
imi este rusine sa spun, dar am facut un avort.imi pare foarte rau, dar asa a fost sit.doc mea dat un tratament cu indometacin si amoxicilina, dar nu prea am incredere in el. va rog daca imi puteti recomanda un taratment mai bun pentru c imi este foarte frica/va rog din suflet sa-mi dati un raspuns.
3 comentarii
0
29-06-2008, ora 00:00
user59584
Nu este medic/terapeut
user59584
buna luminita, nu inteleg de ce ti-a dat tratament..si eu am facut un avort dar nu mi-au dat nimik, totul a fost in regula, mi-am revenit ff repede.multa sanatate
0
29-06-2008, ora 00:00
madallynutza
Nu este medic/terapeut
madallynutza
buna aly... cum ai reusit sa treci peste starea depresiva?eu nu mai pot.am senzatia ca nu am sa-mi mai revin niciodata...mi-a dat tratament si nu numai mie, ci si la celelalte fete din salon si acelasi tratament..multumesc oricum.
0
30-06-2008, ora 00:00
user59584
Nu este medic/terapeut
user59584
sincer luminita..eu nu am avut nici o stare de depresie..am facut avortu..in 10 min a fost gata totul..am ajuns acasa..am stat un pic in pat..iar a doua zi nu mai aveam nimik, nici durer nici sangerari, tie ti-a parut rau ca l-ai facut..si ai intrat intr-o stare de depresie?acele pastiile de care zici..ti le-a prescris pt ca sa previi vreo infectie probabil..mie nu mi-au dat nimik..si nu am avut probleme..dupa 6 luni am ramas din nou..si am nascut un baietel ff sanatos si frumos..-*

(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •