tratament cu risperidona pt copil cu autism usor, note auiste

09-09-2009
gabibratucta
Nu este medic/terapeut
gabibratucta
am un baietel de 7 ani, note autiste a urmat tratament cu risperidona timp de 4 ani.de un an de zile l-am intrerupt am zis sa incercam fara medicatie, doar cu suplimente, risatarun, complex de b, omega 3 si altele.cu toate ca face terapie cate 2-3 ore pe zi comportamentele negative, stereotipiile s-au inmultit are si progrese chiar foarte mari dar aceste comporatamente m-au facut sa ma gandesc sa revin la risperidona.as vrea sa stiu daca reluam tratamentul la ce ne putem astepta, ma refer la efecte adverse.tin sa mentionez ca atunci cand era pe tratament singurul efect deosebit pe care l-am remarcat era ca dormea ceva mai mult, adica dormea la pranz, lucru pe care nu-l mai face de cand am intrerupt tratamentul. va rog mult de tot sa ma ajutati
3 comentarii
0
09-09-2009, ora 12:24
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamna incercati un tratament homeopat la un medic cu experienta. Exista remedii incredibil de folositoare pt. astfel de cazuri si aceste tratamente nu au nici un efect secundar. O sa remarcati o schimbare uluitoare de urma tratamentului homeopat la copil daca i se gaseste remediul potrivit.
0
30-12-2013, ora 11:26
ariadna2008
Nu este medic/terapeut
ariadna2008
Stimata doamna, va recomand din suflet sa apelati la homeopatie pentru necazul dvs, un homeopat bun poate face, , minuni, , !
Deasemeni, pentru comportamentele problematice, un psihoterapeut bun(si nu ma refer la terapia aba...care noua ne-a facut mai mult rau decat bine)poate sa va invete cum sa le gestionati cu real succes.
Domnule Scarface, tot respectul!va rog mult daca se poate sa ma contactati-, as avea mare nevoie de sfatul dvs!
0
30-12-2013, ora 13:27
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
Raspunsul dvs.este bun, dar era si mai benefic in 2009, doamna ce a initiat topicul n-a mai revenit, iar ideea de antipsihotic la copil cu virsta de 7 ani este complet nepotrivita chiar daca e vorba de autism, efectul obtinut e pe dos.
Va las eu in privat adresa lui scarface, lui i s-a blocat contul nefiind agreat ca persoana anti-medicatie(valabil si in cazul meu), ca adept al homeopatiei deloc inteleasa de altfel.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: