tratament care m-ar scapa de gardnarella

26-05-2008
mrs. d
Nu este medic/terapeut
mrs. d
primul meu control la ginecolog(OSTIL) abea dupa 3 ani de la inceperea vietii sexuale nu a avut un final placut.rezultatul primului test de secretie vaginala: flora grad 3(nu mi s-a explicat semnificatia) epitelii frecvente, leucocite relativ frecvente, prezenta doar gardnarella vaginalis.mi s-a recomandat tratamentul urmator: meclon ovule si miconal solutie in sonde de unica folosinta timp de 10 zile.tratamentul a fost intrerupt fiindca am sangerat 3 zile nestiind cauza.am telefonat la dr. dar se pare ca s-a retras de la policlinica.al doilea control acelasi diagnostic tratament diferit neurmat fiindca am fost plecata din tara si am luat antibiotice pt o faringita.in acest timp am avut dureri in momentul urinarii mi s-au dat pastile pt infectie urinara mi-au trecut simptomele dar mi-au revenit si s-au agravat cele de gardnarella: disconfort, mancarimi, si fisuri pe traseul scurgerii secretiei.totul se prezinta iritat si in durere, pe dinafara si pe dinauntru. pareri si ajutor sau sa mi se recomande un doctor cu care pot comunica, dornic sa vindece.mersi
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.