traspiratie abundenta in zona pieptului si spatelui si miros neplacut al urinei!

16-05-2012
ciprian.ruxandra
Nu este medic/terapeut
ciprian.ruxandra
buna ziua.
a inceput akum 3 saptamani knd am observat ca urina sotului meu(29 ani) are un miros ff neplacut si o culoare destul de inchisa...urineaza f rar si in cantitati mici. am cautat pe internet si am gasit posibilitatea unei infectii. precizez ca a luat antibiotice dar nici un efect.
de o saptamana a inceput sa transpire ff abundent in zona pieptului si spatelui. de multe ori se plange de dureri ingrojitoare de spate.
am uitat sa specific ca a fumat foarte multi ani(15) si de 3 luni a renuntat total la tigari...are vreo legatura??
2 comentarii
0
20-05-2012, ora 10:25
Scarlet_D
Nu este medic/terapeut
Scarlet_D
Buna ziua,

Din tôt ce-mi descrieti aici dumneavoastra sunt doua posibilitati- infectie urinara, ceea ce nu explica totusi durerile si transpiratia. Cea de-a doua varianta pietre la rinichi, recomand un consult de urgenta.( daca sunt pietre la rinichi intr-o stare mai avansata, voma, febra sunt alte simpome care ar trebui sa apara). Pana ajungeti la medic, recomand ca sotul dumneavoastra sa bea multe lichide. Sanatate!
0
21-05-2012, ora 16:05
ciprian.ruxandra
Nu este medic/terapeut
ciprian.ruxandra
multumesc pentru raspuns...
am fost chiar astazi la un microbiolog si am efectuat analizele la urina care spre uimirea mea au iesit perfect curate.
totusi temperetura lui e de 35...uneori chiar 34...
si transpira incontinuare la fel de mult...si durera persista...
am consultat si un medic...dar ne-a spus doar de o posibila raceala la plamani si netratata..
nu suntem in tara si pe medici din afara sincer..nu ma bazez...
multumesc inca odata pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.