toxoplasmoza

29-12-2009
dana preda
Nu este medic/terapeut
dana preda
Am 30 de ani si de 4 ai am toxopasmoza, am tratat o acum 4 ani cu azitox si dalacin, timp de trei luni, am repetat din nou analiza si a iesit igm negativ, dupa cateva luni am ramas gravida si surpriza sarcina oprita in evolutie, am facut analiza si era pozitiva infectia mea, acum am primit de la medicul ginecolog rovamicina 3 saptamani, inca nu am inceput tratamentul, dar nu inteleg de ce a recidivat aceasta infectie, care am repetat-o de nenumarate ori, dar rezultatul acelasi. Vreau sa urmes un tratament care chiar sa ma ajute, si dupa, cum as putea sa o tin sub control pentru ca vreau cu disperare un copil, de 4 ani am descoperit ca am aceasta infectie, si de 7 incerc sa am o sarcina sanatoasa, dar nimik, doua sarcini oprite in evolutie, unde sa ma dresez sau ce pastile sa iau,

Ma numesc Dana Preda
Oras Craiova
Sarbatori Fericite pentru toata lumea si sper sa se intamle o minune si sa aflu un raspuns care chiar sa ma ajute.
3 comentarii
0
30-12-2009, ora 08:33
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Sarbatori fericite si dv ! Si un sfat foarte simplu: mai intai si inainte de orice tratament, aruncati pisica din casa. Serios !
0
15-02-2010, ora 19:02
Leustean Maria
Nu este medic/terapeut
Leustean Maria
Si, sa nu uitam sa acceleram legea sterilizarii animalelor nevinovate ce se chinuie in frig.Sa li se faca padoace in fata fiecarui bloc(sunt raspunderea noastra-noi i-am adus la aceasta rata de inmultire), sau parcuri de iarna(adaposturi cat de sumare) mici infiecare cartier si nu mari si rare(caci nu ajunge hrana noastra de prisos la ele (ca sa-i putem hrani de la toti).Nici catedrala neamului nu este necesara(una mare la care nu pot ajunge toti, ci din acesti bani, mai multe mici distribuite langa fiecare enorias
0
16-02-2010, ora 18:51
dana preda
Nu este medic/terapeut
dana preda
????????????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: