de cand mi-am inceput viata sexuala, niciodata orgasm

03-03-2009
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Buna ziua,

Am 28 de ani, si bineinteles am zece ani de cand mi-am inceput viata sexuala, si niciodata orgasm.Am avut mai multe relatii dar nu am reusit sa ajung sa am orgasm.La mine nu cred ca e problema psihica, pentru ca sunt destul de dezinhibata, si nu am nici un fel de retinere atunci cand fac sex.Credeti ca poate fii ceva oragnic(punctul G nedezvoltat)pentru ca am incercat sa ma ating acolo unde ar trebui sa se afle si nu simt nimic.Si cu orgasmul clitoridian am incercat, dar a fost o senzatie un pic mai puternica decat de obicei si care a trecut foarte repede, iar cat despre cel vaginal in niciun caz.Problema este ca nu mai stiu ce sa fac.pentru ca prietenului meu nu-i convine chestia asta si nici mie pentru ca m-am saturat sa fac sex si sa nu simt mai nimic.Exista afrodisiace, pastile ceva care sa excite mai mult, sa devin mai sensibila la atingeri si sa-mi provoace orgasmul mai usor?Sau ce ar trebui sa fac?Va multumesc si astept raspuns.
3 comentarii
0
05-03-2009, ora 23:40
te iubesc
Nu este medic/terapeut
te iubesc
te iubesc

Exista o tehnica tinuta mult timp secreta, aparuta cu multe sute de ani in urma, in orient, dar care acum incepe sa fie cunoscuta si in occident.
Aceasta tehnica se numeste CONTINENTA SEXUALA

Ea permite ambilor iubiti sa obtina starea de orgasm prelungit, in timp ce fac dragoste

La acest moment scriu o carte despre CONTINENTA SEXUALA, in care voi prezenta experienta proprie legata de obtinerea orgasmului, experienta care este dobandita practicand CONTINENTA SEXUALA.

Am o adresa - in care iti pot raspunde mai pe larg la problemele care te framanta.
0
16-03-2009, ora 15:59
david_cdd
Nu este medic/terapeut
david_cdd
poate esti frigida si chiar nu ai nici o sansa ! ca zodie esti fecioara ? ca astea sunt cam frigide !
0
13-07-2011, ora 18:36
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Domnule david, ai dat un raspuns de mare clasa, , , ,
Orice tip de frigiditate are o cauza si poate fi gasita si mai jos de constelatii. Tu ce zodie esti de faci doar o constatare da nu dai si sugestii de rezolvare a unor probleme?
Exista si frigiditate a neuronului? Intreb, nu dau cu presupusul.
Scuze daca nu m-am putut abtine...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: