ajutor... nu ca ma pot vindeca asa usor fara tratament de toxoplasmoza

12-11-2008
miuta
Nu este medic/terapeut
miuta
As dori sa ma sfatuiti in legatura cu problema mea. La sfatul medicului ginecolog am facut Torch-ul acum 6 luni iar toxoplasmoza si CMV-ul mi-au iesit :toxo igg 300-pozitiv;igm 0.59-echivoc.CMV igg 125-pozitiv;igm 1.1 echivoc. Dupa 4 luni mi-am repetat cele 2 analize la o clinica infectioase. cmv mi-a iesit igm 0.830; igg >250; toxo igm 0.938;igg-163.6. De aici mi-a zis sa m-au stau trei luni si sa repet analizele de toxoplasmoza. De CMV mi-a zis ca nu e nici o problema desi pe analize la toti parametrii apare pozitiv. Ma puteti sfatui deoarece nu prea imi vine sa cred ca ma pot vindeca asa usor fara tratament de toxoplasmoza.
3 comentarii
0
03-12-2008, ora 13:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Va rog sa consultati un medic internist pentru a va trata toxoplasmoza. Daca doriti, eu personal va recomand un medic internist extraordinar de bun, dar am nevoie mai intai de aprobarea dvs. Multa sanatate!
0
04-12-2008, ora 20:59
miuta
Nu este medic/terapeut
miuta
Chiar va rog daca sunteti din Tg-mures.Va multumesc
0
05-12-2008, ora 11:58
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Offffff, in cazul in care sunteti din Tg-Mures exista o mica problema. Dna doctor dsp care va vb lucreaza in Bucuresti. Credeti ca ati putea sa veniti pana in Bucuresti? Sa stiti ca se merita! Este decizia dvs. pentru ca numai dvs. stiti daca aveti posibilitati, timp si alte astfel de aspecte.

Cu toate astea, eu tot va dau nr. de tel al dansei, macar sunati-o si rugati-o sa va dea niste sfaturi.
Tiganisteanu Constanta - 0751.030.553

Numai Bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: