Forum medical - întrebări și răspunsuri medicale
Vizitarea site-ului implică acceptarea cookies-urilor. Citește mai multe
Forum medical Regulament Colaborare - răspunsuri

tonotil-n si risatarun

23-07-2008, ora 21:30
Autor: ela71
baietelului meu de 2,5 ani i s-au prescris aceste medicamente si as dori sa aflu si parerea d-voastra daca este bine deoarece prezinta elemente din autism nefiind diagnosticat
4 comentarii
24-07-2008, ora 00:00
Autor: ela71
as dori un raspuns despre aceste medicamente si un sfat pt un tratament adecvat
14-12-2008, ora 02:23
Autor: detheo
Despre Risatarun nu am auzit, nu cred ca exista in Ro. Tonotil e f bun insa , are multiple intrebuintari ...de la anorexie, covalescenta ...pana la retard. Risatarun cred ca este un neurostimulator....
Am auzit de Tonotil si Encephabol pt astfel de cazuri( nu neaparat autism, ci retard psiho-motor, absenta limbajului la copii mai maricei....)

sanatate multa baietelului !
07-05-2009, ora 09:56
Autor: axenya
Cine are nevoie de un tutore ABA in Iasi, sa imi trimita un mesaj privat pentru mai multe detalii.
Multumesc, Axenya
20-08-2009, ora 21:30
Autor: Mr. Nick
Risatarun este f bun, iar in combinatie cu un adjuvant precum Tonotil-N efectele pozitive sunt mai pronuntate si mai de calitate! Urmati tratamentul conform recomandarilor medicului si totul va fi bine;)

Sa va traiasca copilul!

Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------
NIHIL SINE DEO - NIMIC FARA DUMNEZEU!

Slavit, Cinstit, Cantat, Preamarit si Recunoscut sa fie Domnul Dumnezeu cel in 3 Ipostasuri: Tatal, Fiul si Sfantul Duh!
"Pentru credinciosi nicio dovada nu este necesara"
"Pentru necrediciosi nicio dovada nu este posibila"
Stuart Chase
_____________________________________________________________________________________________
Adaugă un comentariu / răspuns