toaleta publica - menstruatie

16-01-2016
Paula4321
Nu este medic/terapeut
Paula4321
Buna ziua. Acum doua zile am fost la o toaleta publica, de la serviciul mamei mele. Mentionez ca era destul de curata, am dezinfectat cu spirt capacul WC.ului inainte de a ma aseza (am pus si hartie igienica peste el), iar apa era trasa in momentul respectiv. Ideea este ca a sarit un strop in apropiere de vagin, fara voia mea. Imediat dupa aceea nu am avut nimic (asta s-a intamplat pe la ora 17), dar cand am ajuns acasa la 9 jumatate am observat o scurgere mica de sange, ca la inceputul menstruatiei. A doua zi, am descoperit ca intr-adevar imi venise, putin mai abundent decat de obicei. Mentionez ca de la ultima au trecut doar trei saptamani, dar aceea a fost foarte scurta si putin cantitativ. Cand am crezut ca se reglase (in aprilie fac doi ani de cand am si inca constat ca nu e regulata)descopar ca nu e asa. In ultimele 4 luni a venit exact la 28-30 de zile distanta, inainte de asta vreo 3 luni venind la 3 saptamani distanta. Credeti ca a fost o coincidenta faza cu stropul/menstruatia imediat dupa? Sa-mi fac griji in legătura cu subiectul asta? Nu stiu, cert este ca nu am deocamdata niciun discomfort in zona intima, doar ce am povestit mai sus. Mi-e frica sa nu fi contactat vreo bacterie si e normal ca dupa atata timp sa fie inca neregulata? Un sfat m-ar ajuta foarte mult... Va multumesc anticipat!
3 comentarii
0
16-01-2016, ora 14:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca ati fi contactat vreo bacterie, apareau mancarimi, arsuri, scurgeri albe, galbene sau verzi etc.
Nu aveti nimic.
Pina la 18 ani se poate intampla sa aveti menstre usor neregulate. Nu e nimic anormal.
0
16-01-2016, ora 15:15
Paula4321
Nu este medic/terapeut
Paula4321
@clara_p: Va multumesc mult, chiar m-ati linistit. Imi era foarte frica sa nu fi fost ceva grav, dar sper ca nu am nimic. Oricum data viitoare voi fi mult mai precauta cu toaletele acestea. Atunci fusese o urgenta si am fost nevoita sa merg, de obicei le evit pe cat posibil pentru ca stiu ce chestii urate pot aparea...
0
16-01-2016, ora 15:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Stati linistita. Se mai intampla. Nu aveti nimic.
Pentru putin.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.